$
בורסת ת"א

נאוויטס פטרוליום רוכשת שדה נפט יבשתי בטקסס ב-18.5 מיליון דולר

שותפות חיפושי האנרגיה רוכשת 98% משדה הנפט נצ'ס שכיום מופקות ממנו 420 חביות נפט בכל יום; נאוויטס מעריכה שבשדה קיים פוטנציאל פיתוח משמעותי של עתודות מוכחות שעוד לא פותחו

חזי שטרנליכט 15:3626.06.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

ממשיכה להתרחב בארה"ב: נאוויטס פטרוליום הודיעה היום (ד') על רכישת 98% משדה הנפט נצ'ס (Neches) בטקסס תמורת 18.5 מיליון דולר. שותפות חיפושי האנרגיה מתכננת לבצע קידוחי פיתוח בשדה ולממש את הפוטנציאל הכלכלי הטמון בעתודות הנפט הקיימות והמוכחות שטרם הופקו. במסגרת העסקה, יועברו לנאוויטס כל מתקני ההפקה והצנרת בשטח השדה.

 

שדה נצ'ס מכיל בשלב זה 46 בארות פעילות, שמפיקות כ-420 חביות נפט בכל יום. השדה מורכב מ-260 רישיונות וממוקם במרחק של כ-270 ק"מ מיוסטון על פני שטח של 38 קמ"ר. השדה התגלה ופותח על ידי אקסון ויש לו היסטוריית הפקה עשירה ומוכחת.

 

גדעון תדמור, יו"ר נאוויטס פטרוליום גדעון תדמור, יו"ר נאוויטס פטרוליום צילום: אוראל כהן

     

 

בדומה לפרויקטים בקסקין ושיננדואה, רכישת נצ'ס היא חלק ממימוש האסטרטגיה של נאוויטס להרחבת הפעילות בארה"ב.

בשותפות מעריכים שבנכס הנפט קיים פוטנציאל פיתוח משמעותי של עתודות מוכחות שטרם פותחו, ובכוונת נאוויטס לפרסם בחודשיים הקרובים הערכה של צד ג' ביחס לעתודות.

 

על פי הערכת נאוויטס, העלות של קידוחי הפיתוח היבשתיים הנוספים תעמוד על 750 אלף דולר עד מיליון דולר לכל קידוח. נאוויטס תממן את העסקה בעזרת מקורותיה העצמיים (45%) ובאמצעות מימון בנקאי (55%). עד כה הועברה מקדמה בהיקף של 1.85 מיליון דולר והעסקה תושלם עד לסוף יולי הנוכחי.

 

יו"ר נאוויטס פטרוליום, גדעון תדמור, אמר כי "בפעילות היבשתית, תתמקד נאוויטס באיתור נכסי נפט עם היסטוריית הפקה מוכחת ועתודות נפט מוכחות משמעותיות הניתנות לפיתוח מהיר ולהפקה. לשם כך, תפעל נאוויטס ליצור שיתופי פעולה עם גורמים אסטרטגיים להשקעות משותפות ועם מפעילים בעלי יכולת וניסיון מוכח בתחום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x