$
בורסת ת"א

נמחקה וחזרה: באטם חוזרת להיסחר בבורסה בת"א

לפני 4 שנים עזבה חברת הביומד והסייבר את הבורסה המקומית - ומאז זינקה המניה ב-130% בבורסה בלונדון: המנכ"ל צבי מרום: "החלנו לבחון רישום כפול שיאפשר נגישות גם למוסדיים הישראלים, המסחר כשלעצמו אינו מטרה - אני לא צריך אקזיט"

צלי גרינברג 10:1526.06.19
ארבע שנים לאחר שנמחקה מבורסת תל אביב, חברת הביומד והסייבר באטם עושה את דרכה חזרה לאחוזת בית. אתמול הגישה החברה, שנסחרת כיום בבורסת לונדון לפי שווי של 176 מיליון ליש"ט, בקשה לרישום כפול בבורסת תל אביב.  

באטם הוקמה בשנת 1992 בפ"ת כחברה שעיסוקה העיקרי היה התאמות למערכות מיחשוב של IBM, שהיה תחום מפותח לאותה תקופה בארץ. בשנת 1996 החברה הונפקה בבורסה המשנית של לונדון (AIM) ובשנת 1999 עברה להיסחר בבורסה הראשית של לונדון. כיום החברה פועלת ב-2 חטיבות עיקריות; חטיבת סייבר ותקשורת וחטיבת ביומד, המהוות משקל זהה להכנסות החברה שעמדו בשנת 2018 על 119.5 מיליון דולר

 

צבי מרום, מנכ"ל החברה ובעל השליטה המרכזי המחזיק ב-25% מהון מניות החברה, אמר לכלכליסט: "עשינו ניסיון עם הבורסה בתל אביב בעבר ונרשמנו למסחר בה ב- 2012, אבל זה לא עבד טוב. נרשמנו אחרי שהבטיחו לנו נחרצות, בעל פה ובכתב, שהיורו קליר (חברת שירותים פיננסיים שעושה שירותי סליקה למניות) עובד, וחיכינו עד 2015, אז החלטנו לצאת, כי לא אהבנו את גלגול ההבטחות של הבורסה, ואמרנו שכשהכל יעבוד תקראו לנו. זה יצר עומס על כולנו - וכל קנייה הייתה בדיליי של שבעה ימים, וכל דבר הפך להיות מסובך מאוד. וכשראינו שכל פעם נותנים לנו תאריכים חדשים ליורו קליר החלטנו לצאת". מאז יצאה החברה מהבורסה המקומית היא צמחה ב-130% בבורסת לונדון.

 

"מאז חזרו אלינו מהבורסה, ולאחר בדיקת הנושא מצאנו שאכן היורו קליר עובד. בדקנו גם עם המוסדיים שאמרו שהדינמיקה השתנתה. והחלטנו כעת לבחון רישום כפול בתל אביב, שיאפשר נגישות גם למוסדיים הישראליים, שיותר קל להם לבחון הדברים כשזה בארץ. למרות שהחברה היא חברה ישראלית והמטה שלה בהוד השרון. המסחר לכשעצמו הוא לא מטרה, אני לא צריך אקזיט. השיקול המרכזי שלי הוא שיקול יצרני, אנחנו הרי לא במצב של מצוקה כספית", אמר עוד מרום.

 

 

צבי מרום מנכ"ל באטם צבי מרום מנכ"ל באטם צילום: צביקה טישלר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x