$
שווקי חו"ל

עסקת ענק בפארמה: אבווי רוכשת את אלרגן ב-63 מיליארד דולר

הרכישה מתבצעת ברובה במזומן, לפי שווי של 188 דולר למניית אלרגן - פרמייה של 45% על מחיר המניה בנעילה אתמול; המיזוג בין השתיים ייקח את אבווי למחוזות חדשים של טיפולי יישור קמטים, הארכת ריסים והסרת סנטר כפולה

שירות כלכליסט 14:2725.06.19

מיזוג ענק בענף הפארמה: חברת אבווי (AbbVie) האמריקאית רוכשת את חברת הפארמה האירית אלרגן (Allergan) תמורת 63 מיליארד דולר.

הרכישה תתבצע לפי שווי של 188.24 דולר למניית אלרגן - פרמיה של 45% על מחיר מניית אלרגן בנעילה אתמול (129.57 דולר) - ורובה הגדול יתבצע במזומן, וחלק קטן במניות אבווי. אבווי נסחרת בניו יורק ב-116 מיליארד דולר, אלרגן נסחרת גם היא בניו יורק בשווי של 43 מילארד דולר. בעלי המניות באלרגן יקבלו 0.866 מניית אבווי ו-120.30 דולר על כל מניית אלרגן שבבעלותם.

  

העסקה צפויה להוסיף 10% לרווח המתואם למניה של אבווי בשנה המלאה הראשונה לאחר השלמת העסקה. מניית אלרגן ירדה ב-3% מתחילת השנה וב-13% בשלושת החודשים האחרונים אך טיפסה ב-7.5% בשבוע האחרון, ככל הנראה לנוכח שמועות על עסקה קרובה.

 

תיקי ההשקעות של שתי החברות חופפים במידה מסוימת, בתחום טיפולי המוח, בריאות הנשים, הפרעות העיכול ואחרות. רכישת אלרגן שבסיסה בדבלין אמורה מבחינת אבווי להוביל לשיפור עמדות רציני בשוק הבוטוקס והתכשירים האסתטיים, ששוויו יותר מ-8 מיליארד דולר. צירוף אלרגן יעביר לידיה של אבווי גם כמה נוסחאות לטיפולי עיניים פופולריים (בעודה מתכוננת לפגיעה הצפויה לה לאחר תפוגת הפטנט על התרופה המצליחה של החברה לדלקות מפרקים ומחלות קשורות Humira).

 

המיזוג בין השתיים ייקח את אבווי גם למחוזות חדשים של טיפולי יישור קמטים, הארכת ריסים, והסרת סנטר כפולה. אלרגן רושמת הכנסות שנתיות של 16 מיליארד דולר, סכום שיהיה עבור אבווי מקור מקור מזומנים נוסף באמצעותו תוכל לגבש דור מוצרים חדש. 

 

 

 צילום: איי פי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x