$
שווקי חו"ל

טבע: הסדר ראשון בפרשת משככי הכאבים - יש עוד 2,000

ביהמ"ש באוקלהומה אישר היום את ההסדר בהיקף של 85 מיליון דולר, אך בפני החברה הר של תביעות שיידונו במרוכז בחודש אוקטובר באוהיו

חזי שטרנליכט 22:1524.06.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

ההסדר של חברת התרופות טבע עם מדינת אוקלוהומה בסוגיית משככי הכאבים: ביהמ"ש במדינה אישר היום (ב') את ההסדר שהיקפו הכספי עומד על 85 מיליון דולר, אך לפני החברה מצפות עוד 2,000 תביעות שיידונו במרוכז בחודש אוקטובר השנה במדינת אוהיו.

 

 

 

ההסדר הנוכחי אליו הגיעה טבע עם אוקלוהומה הושג לפני מספר שבועות, לקראת סוף חודש מאי האחרון, אך בהליך שנערך מאז ושבו הוא נבחן בביהמ"ש, נרשם עיכוב מסוים לאחר שהשופט ת'אד באלקמן ממחוז קליבלנד שבמדינת אוקלוהומה שאל שאלות בנוגע להסדר.
מה דעתך על מניית טבע (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

ההסדר נוגע לפרשת האופיואידים שבה מואשמת טבע יחד עם יצרניות תרופות אחרות, בנזקים ההיקפיים שגרמו תרופות לשיכוך כאבים לקהילה ולמשפחות של מי שלמעשה התמכרו להן. בפני טבע ניצבות כאמור עוד תביעות רבות, מרביתן תביעות אזרחיות, שרוכזו לתהליך אחד כנגדה כמו גם חברות תרופות נוספות, להמשך השנה.

 

מניית טבע יורדת ב-1.7% למחיר של 8.32 דולרים במהלך המסחר בבורסת ניו יורק. שווי השוק של החברה נאמד במעל ל-9 מיליארדי דולר. מתחילת השנה נפלה המניה של טבע ב-47%, לאחר שהחברה הסתבכה גם בכתבי תביעה אזרחית בנוגע להגבלים עסקיים.

 

חברת טבע הואשמה לפני מספר שבועות על ידי מעל ל-40 מדינות בארה"ב על תיאום מחירי תרופות גנריות במשך מספר שנים. לכך מצטרפים גם נתונים כספיים חלשים לרבעון הראשון והמשך סחיבת חוב עצום על גבה בהיקף של 28 מיליארד דולר.

 

 

 

 צילום: EPA

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x