$
בורסת ת"א

יבואן קיה בישראל קונה ממגה אור נכס במודיעין ב-470 מיליון שקל

החברה מוכרת לרמי אונגר את הקרקע ואת מרכז מגה לעסקים המוקם על השטח - העברת ההחזקה בנכס תצא לפועל תוך שנה לכל היותר. מגה אור תרשום על העסקה רווח לפני מס של 150 מיליון שקל

אורי גלאור 10:2124.06.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

איש העסקים ויבואן קיה בישראל רמי אונגר רכש מחברת הנדל"ן מגה אור שבשליטת צחי נחמיאס (45.5%) נכס במודיעין ב-470 מיליון שקל בתוספת מע"מ. החברה דיווחה הבוקר (ב') כי התקשרה בהסכם למכירת זכויות במקרקעין בעיר, כולל המבנה המוקם על הקרקע, בשטח של כ-59 אלף מ"ר.

 

המרכז כולל מרכז ניהול בשטח של כ-25 אלף מ"ר, מרכז שילוח והפצה וארבע מבנים בהיקף של 5,000 מ"ר כל אחד. מרבית שטחי המרכז מושכרים לחברת דואר ישראל ומנוהלים ומופעלים על ידה.

 

כ-47 מיליון שקל שולמו לחברה במועד חתימת ההסכם ויתרת הסכום, 423 מיליון שקל, תשולם במועד מסירת ההחזקה בנכס. עד למסירת ההחזקה בנכס חברת מגה אור תהיה זכאית להכנסות שמתקבלות מהמרכז, המסתכמות בכמיליון שקל בחודש. לאחר מסירת ההחזקה בנכס מגה תמחה את הזכויות לרוכש כנגד תשלום יתרת התמורה של כ-423 מיליון שקל. 

מה דעתך על מניית מגה אור:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מועד מסירת ההחזקה נקבע לעשרה ימי עסקים ממועד קבלת אישור אכלוס לכל שטחי המרכז ומסירת החזקה בכלל שטחים אלו לשוכרים אך לא יאוחר ממועד חתימת ההסכם.

 

החברה צפויה לרשום בדוחותיה הכספיים על המכירה הנוכחית רווח לפני מס של כ-150 מיליון שקל - הרווח לאחר מס יעמוד על 116 מיליון שקל - זאת בנוסף לרווח לפני מס שהחברה רשמה כבר בדוחותיה על הנכס, סכום של 110 מיליון שקל.

 

 

רמי אונגר רמי אונגר צילום: אוראל כהן

 

לקבוצת מגה אור נכון לסוף הרבעון הראשון 39 נכסים מניבים בהיקף של כ-458 אלף מ"ר, כאשר מתוכם 22 מרכזים מסחריים מניבים בהיקף של כ-176 אלף מ"ר, וכ-17 מרכזי ניהול, תעשייה ולוגיסטיקה מניבים בהיקף של כ-282 אלף מ"ר. לקבוצה יש כ-12 מרכזים בפיתוח בהיקף של כ-211 אלף מ"ר אשר צפויים להיפתח במהלך 2019 ועד לתום שנת 2020. היא רכשה בחודש מרץ האחרון יחד עם ביג ומספר גופים מוסדיים את השליטה באפריקה נכסים.

 

שווי הנדל"ן להשקעה בספרי החברה עמד על 1.8 מיליארד שקל נכון לסוף הרבעון, ושווי הנדל"ן להשקעה בהקמה עמד על 790 מיליון שקל. החברה מדווחת על שיעור תפוסה של 99% במרכזים המסחריים ובמרכזים הלוגיסטיים.

 

 

מנכ"ל מגה אור איתמר רגב מנכ"ל מגה אור איתמר רגב צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x