שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מנועי בית שמש בעסקה הגדולה ביותר שלה: תייצר עבור פראט אנד וויטני ב-800 מיליון דולר

החברה שבשליטת קרן פימי תייצר חלקים למנועי סילון עבור פראט אנד וויטני קנדה; מדובר בחידוש והרחבה של חוזה קיים, שיימשך 20 שנה; המנכ"ל רם דרורי: "מגיעים להיקף שיא של צפי הכנסות - 2.6 מיליארד דולר עד 2039"

חזי שטרנליכט 09:4224.06.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חוזה חדש למנועי בית שמש: החברה שבשליטת קרן פימי (43%) הודיעה הבוקר (ב') על חוזה בהיקף 800 מיליון דולר עם יצרנית מנועי מטוסי הסילון פראט אנד וויטני קנדה (P&WC). מדובר בחוזה חדש ומורחב, בהמשך לחוזה קיים בין החברות.

 

החוזה שאותו מחדשת ומרחיבה מנועי בית שמש יתפרש על פני 20 שנה, החל מהשנה הבאה ועד ל-2039. החברה הישראלית תייצר עבור פראט אנד וויטני קנדה חלקים למנועי סילון.

 

פראט אנד וויטני קנדה היא יחידה נפרדת של פראט אנד וויטני, בעלת מערך מו"פ משלה ופעילות שונה משל החברה האם: היא מתמקדת בייצור מנועי סילון וטורבו-פרופ (טורבינה סילונית שמניעה מדחף) למטוסים אזרחיים קטנים ובינוניים, בראשם מטוסי מנהלים למיניהם. החברה האם פראט אנד וויטני היא מיצרניות המנועים הגדולות והמשפיעות בעולם התעופה הצבאית, ומתמחה במנועי סילון עתירי ביצועים, כמו של ה-F22 וה-F35 למשל.

     

רם דרורי, מנכ"ל מנועי בית שמש רם דרורי, מנכ"ל מנועי בית שמש צילום: עמית שאבי

 

 

במנועי בית שמש ציינו כי החוזה החדש מורכב ברובו מהארכה ומהגדלה משמעותית של היקף החוזה הקיים, המסתיים בסוף השנה הנוכחית. את מרבית החלקים אשר נכללים בחוזה החדש, מנועי בית שמש מייצרת כבר כיום עבור פראט אנד וויטני. לאחר החתימה על ההסכם החדש, מחזיקה מנועי בית שמש בהסכמי מסגרת בצפי הכנסות כולל של כ-2.6 מיליארד דולר עד ל-2039 - החוזה החדש הוא הארוך ביותר.

 

רם דרורי, מנכ"ל מנועי בית שמש ציין כי מדובר בעסקה הגדולה בתולדות קבוצת מנועי בית שמש. "מדובר בהסכם משמעותי ביותר עבור מנועי בית שמש, שמבטא שיתוף פעולה אסטרטגי וארוך טווח בין מנועי בית שמש ל-P&WC המבוסס על יחסים הדוקים בין החברות".

 

לדבריו, "עם עסקה זו אנו מגיעים להיקף שיא של צפי הכנסות של כ-2.6 מיליארד דולר מהסכמי מסגרת, כאשר בניית הצבר נעשית בהתאם לתוכניות הקבוצה וליכולותיה, זאת כדי לעמוד בלוחות הזמנים שאליהם אנחנו מתחייבים".

 

שווי השוק של מנועי בית שמש עמד אתמול בנעילת המסחר על 796.9 מיליון שקל, אחרי שמניית החברה עלתה ב-15.6% ב-12 החודשים האחרונים. החברה חתמה את הרבעון הראשון במחזור של 141.2 מיליון שקל מול 117.3 מיליון שקל אשתקד, כך לפי הדוחות שפירסמה לפני כחודש. הרווח נקי ברבעון זינק ל-20.7 מיליון שקל לעומת 9.1 מיליון שקל שנה קודם לכן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x