שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

מצטרפת לעגלה: הכנסייה של אנגליה תבחן השקעות בקנאביס רפואי

כך הודיעה השבוע נציבות הכנסייה, שבראשה עומדת המלכה אליזבת השנייה; הנציבות מנהלת 8.3 מיליארד לירות שטרלינג, ומורכבת מקרן השקעות ייעודית לתחומים "אתיים ואחראיים"; מנהל ההשקעות אמר: "אנו עושים הבחנה בין קנאביס לצרכי פנאי לבין קנאביס רפואי, ובעינינו זה מספק"

צלי גרינברג 23:1920.06.19

נציבות הכנסייה של אנגליה, הארגון הדתי הגדול והמשפיע ביותר בבריטניה, הודיעה השבוע כי היא תסיר את האיסור על השקעות בתחום הקנאביס הרפואי ותבחן השקעות בתחום הצומח במהירות.

 

 

 

הנציבות, שבראשה עומדת מלכת אנגליה אליזבת השנייה, מנהלת השקעות בגובה 8.3 מיליארד לירות שטרלינג הכוללות השקעות בנדל"ן ובפרויקטים סביבתיים וחברתיים, התואמים את הערכים הנוצריים והמוגדרים על ידי ועדת הייעוץ שלה להשקעות כ"אתיים ואחראיים". למרות ההגבלות שזרוע ההשקעות הטילה על עצמה, אתר הכנסייה מציג עלייה ממוצעת של כ-5% בשנה ב-30 השנים האחרונות.

 

המלכה אליזבת המלכה אליזבת צילום: גטי

 

הכנסייה עתידה לפרסם עמדה רשמית על קנאביס רפואי, לאחר שבבריטניה הוא אושר לשימוש החל מחודש אוקטובר 2018, ומשרד הבריאות האנגלי איפשר לרופאים להתחיל לכתוב מרשמים, אך עדיין אינו מאפשר כיסוי בסל התרופות

 

אדוארד מייסון, מנהל ההשקעות האחראיות בכנסייה, אמר לפייננשל טיימס, כי "אנו עושים הבחנה בין קנאביס לצרכי פנאי לבין קנאביס רפואי, ובעינינו זה מספק אם זה למטרות רפואיות נאותות". הכנסייה לא תשקיע בחברות המרוויחות יותר מ -10% מהכנסותיהן ממכירת קנאביס לצרכי פנאי, שזהו הסף בו הכנסייה משתמשת ברוב ההשקעות החריגות שהיא בוחרת לבצע.

 

הכנסייה רואה בקנאביס הרפואי תרופה ומבהירה, כי בחינתה תהיה בהתאם לסטנדרטים של עולם התרופות. מייסון הוסיף בהקשר זה כי "אנחנו שמחים להשקיע בתרופות".

 

בסוף שנת 2018 הכיל תיק ההשקעות של הכנסייה 40% מניות הרשומות של חברות שונות, 12% השקעות בנכסים ותשתיות , 11% בקרקעות והשאר בהון פרטי, באשראי, באג"ח ובמזומנים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x