$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

תמיר פרדו מצטרף לביטחוניסטים בתחום הקנאביס

ראש המוסד לשעבר יכהן כיו"ר חברת הקנאביס הרפואי Cann10 שהקימה קבוצת הביומד שייזם, שבה הוא משמש כיו"ר. פרדו צפוי לקבל שכר נוסף על תפקידו בחברת הקנאביס

צלי גרינברג 06:5820.06.19

תמיר פרדו, יו"ר קבוצת הביומד הפרטית שייזים וראש המוסד לשעבר (החל מ־2011 ועד 2016), יחל לכהן גם כיו"ר חברת Cann10 הפרטית, המפתחת ומשווקת מוצרי קנאביס רפואי. פרדו נכנס לתפקיד במסגרת תפקידו כיו"ר קבוצת הביומד שייזים, אחת ממייסדות Cann10, וההערכה היא כי מלבד תוספת השכר שיקבל בשל תפקידו ב־Cann10, הוא יקבל גם עד 5% אופציות בחברה.

 

 

 

ב־Cann10 גייסו את פרדו בעיקר כדי להוביל את פעילותה בחו"ל, באמצעות חיזוק קשרי החוץ שלה, יצירת שותפויות אסטרטגיות בינלאומיות, וגיוס השקעות חדשות מגופים פיננסיים ומשקיעים פרטיים. פרדו מכהן זה כשלוש שנים גם כיו"ר חברת XM Cyber, העוסקת בהגנת סייבר.

פרדו מסר ל"כלכליסט", כי "קנאביס רפואי לא ימשיך להימכר כמוצר גולמי לאורך זמן. הפוטנציאל הכלכלי האמיתי נמצא בטכנולוגיות החדשניות שיהפכו את המוצר הירוק למוצר טיפולי כמו כל תרופה אחרת. התהליך שקנאביס רפואי עובר והתקרבותו לעולם הפארמה יאפשר להפוך את צריכת הקנאביס הרפואי ליעיל ונוח לשימוש. במסגרת התהליך גם יותאם הטיפול באופן פרטני לכל התוויה, תוך הרחבת הארסנל הקיים למגוון רחב יותר של מוצרים".

 

 

תמיר פרדו, ראש המוסד לשעבר ויו"ר חברת Cann10 תמיר פרדו, ראש המוסד לשעבר ויו"ר חברת Cann10 צילום: עמית שעל

 

Cann10 הוקמה ב־2015 על ידי חברת שיח, אחת משמונה מגדלות הקנאביס הרפואי הוותיקות בישראל, המתמזגת לשלד הבורסאי ביונד טיים, שנסחר בבורסה בתל אביב בשווי 57.7 מיליון שקל; חברת גלעד יחסי ממשל ולובינג; וקבוצת הביומד שייזים.

 

Cann10 משווקת את המותג Cannareet, הנמכר כתפרחות ושמנים בבתי המרקחת במסגרת ההסדרה החדשה לקנאביס רפואי, ונמצאת בשלב קבלת אישורים לפעילות גידול וייצור קנאביס באיחוד האירופי. החברה גם מחזיקה ב־CannXL, שהוא אחד ממרכזי החדשנות הייעודיים לתחום הקנאביס הרפואי הפועלים בישראל. המרכז תומך בפיתוח וקידום סטארט־אפים בתחום לטובת איתור פוטנציאל עסקי עבור החברה, המחזיקה ב־5%־40% מכל סטארט־אפ.

 

החברה־האם שייזים נוסדה בשנת 2000 על ידי יוסי בורנשטיין, ומחזיקה ב־30 חברות העוסקות בתחום הביומד; 10 מהן בתחום השירותים ו־20 מהן בתחום הטכנולוגיה. בין החברות שהתפתחו במרכז החדשנות שלה בנוסף ל־Cann10 נמצאות: מיקרובוט מדיקל, המפתחת רובוטים זעירים הפועלים בתוך גוף האדם ונסחרת בבורסת נאסד"ק בארה"ב בשווי 20.59 מיליון דולר; ואקזקט רובוטיקס, שפיתחה רובוט לניווט מחט בגוף ללקיחת ביופסיה.

 

בורנשטיין מסר ל"כלכליסט", כי "פעילות החברה נובעת מתוך אמונה שעתיד תעשיית הקנאביס טמון בעולמות הפארמה והמכשור הרפואי".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x