$
שווקי חו"ל

כסף מפוטושופ: הכנסות אדובי צמחו ב-25%

ענקית תוכנות המחשוב פרסמה את דו"ח הרבעון הפיסקלי השני שלה; ההכנסות צמחו ל-2.74 מיליארד דולר, הרווח המתואם עמד על 1.83 דולר למניה - בשוק ציפו להכנסות של 2.71 מיליארד דולר ורווח של 1.78 דולר למניה

שירות כלכליסט 09:2819.06.19

דוחות מפתיעים לטובה יצאו הלילה מאדובי (Adobe), שפרסמה את התוצאות לאחר נעילת המסחר בניו יורק - המניה הגיבה בעלייה של 4.6% במסחר המאוחר.  

ענקית התוכנות ליוצרים רשמה ברבעון הפיסקלי השני זינוק של 25% בהכנסות - 2.74 מיליארד דולר - בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. זאת, בעוד תחזיות האנליסטים עמדו על 2.71 מיליארד. רווחי אדובי עמדו על 632.6 מיליון דולר, 1.29 דולר למניה - ירידה של 5% בהשוואה לאשתקד.

 

הרווח הרבעוני המתואם עמד על 1.83 דולר למניה, שוב מעל הצפי בשוק שעמד על 1.78 דולר. לרבעון הנוכחי (פיסקלי שלישי) צופה אדובי רווח מתואם של 1.95-1.40 דולר למניה והכנסות של 2.8 מיליארד דולר - צפי האנליסטים עומד על רווח של 1.47 דולר למניה והכנסות של 2.83 מיליארד דולר.

 

אדובי היא השליטה של תחום תוכנות היצירה - פוטושופ לעיבוד תמונה, פרימייר לעריכת וידאו ואחרות, וברשותה קניין רוחני רב בתחום, כמו גם פלטפורמות לקובצי PDF. תוכנותיה עלו בעבר מאות דולרים, מה שגרר העתקה פיראטית נרחבת. כיום מוצעים שירותיה ע"ב פלטפורמת ענן במודל מנוי זול יחסית, מה שאיפשר לה לפנות למשתמשים ביתיים ויוצרים חובבים ולהופכם למקור הכנסה קבוע.

 

 

מנכ"ל אדובי שהנטנו נאריין מנכ"ל אדובי שהנטנו נאריין צילום: בלומברג
לאחרונה נחשף שת"פ של אדובי עם חוקרים מאוניברסיטת ברקלי, במסגרתו פותחה מערכת בינה מלאכותית שיודעת לזהות תמונות שעברו עיבוד. פיתוח שכזה יוכל לסייע למלחמה בפייק ניוז ולגלות ניסיונות תעמולה זרה ודיסאינפורמציה אחרת.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x