$
בורסת ת"א

דדליין חדש לעסקת אירונאוטיקס - נותרו חודשיים לאישור הממשלה

האישורים המיוחלים של רשות החברות וממשלת ישראל מתעכבים: המועד האחרון להשלמת העסקה למכירתה לרפאל ולאביחי סטולרו נקבע ל-18 באוגוסט - אם לא יתקבלו עד אז האישורים יוכל כל אחד מהצדדים לבטל את העסקה

חזי שטרנליכט 09:4319.06.19

עסקת אירונאוטיקסמתעכבת: ההוצאה לפועל של מכירתה לחברה הממשלתית רפאל בשיתוף עם איש העסקים אביחי סטולרו ממתינה לאישור רשות החברות הממשלתיות ולאישור הממשלה לאחר מכן.  

הבוקר (ד') מודיעה החברה כי הושלמו כל התנאים המתלים לעסקה, למעט שני האישורים האמורים מהרשויות שטרם נתקבלו. לפיכך, נדחה המועד האחרון להשלמה בחודשיים, עד ל-18 באוגוסט. אם עד אז לא יתקבלו האישורים יוכל כל אחד מהצדדים לעסקה לבטלה.

 

הדיווח על הדחייה מציב סימני שאלה לגבי אפשרות הביצוע של ההסכם, שכן גם בהנחה שרשות החברות הממשלתית תעניק את האישור המיוחל בתוך חודשיים, אישור הממשלה, בהיותה ממשלת מעבר, עשוי להיתקל בקשיים.

 

שווי השוק של אירונאוטיקס הבוקר עומד על 684 מיליון שקל. החברה נמכרה לרפאל וסטולרו לפי שווי של 850 מיליון שקל, אך דוחות מאכזבים לרבעון הראשון של השנה, שבהם רשמה הפסד תפעולי כבד של 16 מיליון שקל (ביחס להפסד תפעולי של 4.37 מיליון שקל בתקופה המקבילה) הורידו את שווי המניות.

 

מאז פרסום הדו"חות הכספיים ב-28 במאי האחרון נסוגה המניה ב-6.4%. יחד עם זאת, בחישוב של 12 חודשים לאחור, עומדת המניה על פלוס של 54%, בעיקר הודות למסע רכישת מניות אינטנסיבי על ידי אהרון פרנקל, כאשר ברקע התנהלו המגעים לעסקת המכירה.

 

אירונאוטיקס חשפה בפריז מל"ט היברידי

בתוך כך אירונאוטיקס מבקשת לשדר עסקים כרגיל. החברה חשפה השבוע בסלון האווירי בפריז את המטוס ללא טייס ההיברידי הראשון שלה. המל"ט מכונה אורביטר 3H והוא מציג פתרון לזמן שהייה ממושך תוך שמירה על הנכסים המבצעיים.

 

ההיברידיות שלו משלבת מנוע בעירה ומנוע חשמלי, ניתן להפעיל את שני המנועים ולהחליף ביניהם בהתאם לצורכי המשימה. לפי החברה, יכולת זו מאפשרת להגדיל את זמני שהיית המל"ט באוויר באופן משמעותי, כל זאת תוך שמירה על יכולותיה הקיימות של פלטפורמת אורביטר 3.

 

 

מל"ט אירונאוטיקס מל"ט אירונאוטיקס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x