$
שווקי חו"ל

פטריק דרהי רוכש את בית המכירות הפומביות סותבי'ס תמורת 3.7 מיליארד דולר

המיליארדר היהודי המחזיק בין היתר בשליטה ב-HOT רוכש את בית המכירות הפומביות בפרמיה של 61%; לאחר השלמת העסקה תהפוך סותב'יס לפרטית ומניותיה יימחקו מהמסחר בבורסה הראשית של ניו יורק

שירות כלכליסט 16:1617.06.19

עסקת ענק לטייקון התקשורת פטריק דרהי: המיליארדר היהודי רוכש את בית המכירות הפומביות סותבי'ס תמורת 3.7 מיליארד דולר.

 

 

 

דרהי, אשר יבצע את הרכישה באמצעות חברת BidFair USA שבבעלותו, ישלם 57 דולר למניה - פרמיה ענקית של 61% למחיר הנעילה של מניית בית המכירות הפומביות ביום שישי. במסגרת העסקה, סותבי'ס תהפוך לחברה פרטית ומניותיה ימחקו מהמסחר בבורסה הראשית של ניו יורק (NYSE).

 

דרהי הוא בעל השליטה ויו"ר חברת הכבלים אלטיס ארה"ב הנסחרת בניו יורק בשווי של 16 מיליארד דולר ושל קבוצת אלטיס הנסחרת באמסטרדם בשווי של כ-4 מיליארד יורו. כמו כן, הוא בעל השליטה בחברת הכבלים הישראלית הוט. העסקה עם סותבי'ס צפויה להיסגר ברבעון הרביעי.

 

"פטריק דרהי הוא אחד מהיזמים המוכרים ביותר בעולם. בשם כל עובדי בית המכירות הפומביות, אני רוצה לברך אותו על הצטרפותו למשפחת סותבי'ס", אמר מנכ"ל החברה, טד סמית, בהודעה לעיתונות.

 

"הרכישה הזו תסייע לסותבי'ס להאיץ את תוכנית הצמיחה המוצלחת שלה מהשנים האחרונות במסגרת של גמישות גבוהה יותר. היא ממקמת אותנו במצב טוב יותר לקראת העתיד ואני מלא אמונה שהחברה תהיה בידיים מצוינות בעשורים הבאים תחת פטריק כבעלים שלה", הוסיף סמית'.

 
סותבי'ס סותבי'ס צילום: בלומברג
פטריק דרהי, על רקע בית המכירות הפומביות סותבי'ס פטריק דרהי, על רקע בית המכירות הפומביות סותבי'ס צילום: רמי זרנגר, sothebys

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x