$
בורסת ת"א

הנפקה מאכזבת לחברת הקנאביס טוגדר: גייסה רק כ-4.8 מיליון שקל במניות

מתוך 7.5 מיליון שקל שתכננה. כמו כן גייסה עוד 7 מיליון שקל באופציות מתוך 10 מיליון שקל שתכננה לגייס. האופציות ייפתחו למימוש בעוד כחודשיים. ההנפקה יצאה לדרך לאחר שהחברה דיווחה על רכישת חברת הקנאביס קנאבליס, הפועלת כחברה פרטית לייצור עוגיות ושמן קנאביס רפואי

צלי גרינברג 20:4416.06.19

חברת הקנאביס טוגדר פארמה, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 200.9 מיליון שקל, לאחר שסיכמה את יום המסחר היום (א') בירידה של 7.12% במחיר מנייתה, לא הצליחה לגייס את מלוא סכום הגיוס שתכננה בהנפקת מניותיה הערב.

 

 

יוחנן דנינו, יו"ר טוגדר פארמה יוחנן דנינו, יו"ר טוגדר פארמה צילום: אוראל כהן

 

החברה הוציאה ביום חמישי האחרון תשקיף לקראת הנפקה של 3.63% ממניותיה לטובת גיוס של עד 8.6 מיליון שקל, אך ל"כלכליסט" נודע, כי היא גייסה רק כ-4.8 מיליון שקל מתוכם. זאת לאחר ביקושים נמוכים שקיבלה למניותיה.

 

החברה הנפיקה 30 אלף יחידות, כאשר כל יחידה מכילה 40 מניות במחיר של 4.3 שקל למניה, 100 כתבי אופציות (סדרה 8) במחיר של 0.78 שקל לאופציה ובמחיר מימוש של 3.5 שקל, ו-100 אופציות נוספות ללא תמורה במחיר מימוש של 6 שקל לכתב אופציה, לטובת גיוס כולל של 7.5 מיליון שקל מהמניות, ו-10.5 מיליון שקל נוספים במימוש מלא של האופציות. החברה הצליחה לגייס מחידות אלו רק כ-4.8 מיליון שקל וכ-7 מיליון שקל נוספים באופציות הניתנות למימוש בעוד כחודשיים.

 

הנהלת טוגדר. מימין: גיא עטייה, ניסים ברכה וניר סוסינסקי הנהלת טוגדר. מימין: גיא עטייה, ניסים ברכה וניר סוסינסקי צילום: מתן נעים

 

החברה לא הגיעה למצב ביקוש יתר, שבמסגרתו שמרה לעצמה האפשרות להגדיל את הגיוס בכ-15% נוספים, שהם כ-4,500 יחידות נוספות שיעלו את סך המניות המונפקות ל-1.8 מיליון ויוסיפו עוד 450 אלף כתבי אופציות (סדרה 9), שיעלו את סך הגיוס ב-1.1 מיליון שקל נוספים ממניות וב-18 מיליון שקל נוספים ממימוש מלא של האופציות מסדרה 9.

 

ההנפקה יצאה לדרך לאחר שהחברה דיווחה בסוף השבוע האחרון על רכישת חברת הקנאביס 'קנאבליס', הפועלת כחברה פרטית לייצור עוגיות ושמן קנאביס רפואי, לפי שווי של כ-14 מיליון שקל.

 

התמורה לבעלי המניות של קנאבליס תינתן בשילוב של מזומן ומניות, כאשר 4 מיליון שקל יינתנו לבעלי החברה במזומן, 10 מיליון שקל במניות טוגדר המהוות כ- 5% מהחברה, ובנוסף יקבלו אופציה לרכישה של 3% נוספים מטוגדר בשווי של כ-6 מיליון שקל כיום, בהתאם לעמידה באבני דרך שונות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x