שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיסקונט מתקשה לעמוד בדרישות הלפרין ולמכור נתח מתיק האשראי של מוניציפל

לכלכליסט נודע שהבנק פנה כבר לכמה בנקים, בהם מזרחי טפחות, בהצעה למכור תיק של 100 מיליון שקל של רשויות מקומיות בהסדר אך נענה בשלילה; במסגרת ההיתר שהעניקה הממונה על התחרות למיזוג עם דקסיה הותנתה מכירת נתח מהתיק של מוניציפל לבנק מתחרה

רחלי בינדמן 15:2016.06.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

בנק דיסקונט מתקשה לאתר קונה לנתח מתיק האשראי של בנק מוניציפל (לשעבר דקסיה).

 

במסגרת ההיתר שניתן לבנק לרכוש את מוניציפל בתמורה ל-670 מיליון שקל בעסקת מיזוג, התנתה הממונה על התחרות מיכל הלפרין את ההיתר בכך שדיסקונט יפעל לאתר קונה לנתח מתיק האשראי של הבנק (מבלי לציין היקף). זאת בלבד שאותו גוף יהיה בנק שלא פועל היום בתחום הרשויות המקומיות ובכך יצטרך מתחרה לענף.

        

הממונה על התחרות מיכל הלפרין הממונה על התחרות מיכל הלפרין צילום: צילום מסך לע"מ

     

 

כעת נודע לכלכליסט כי דיסקונט פנה כבר למספר בנקים, בהם אגוד ומזרחי טפחות, והציע להם לקנות תיק הלוואות בשווי של 100 מיליון שקל שכולל הלוואות לרשויות מקומיות בהסדר (רשויות מוחלשות שנתקלו בקשיים בעמידה בהחזרי החוב שלהם במועדו).

 

אלא שהבנק גם הוסיף דרישה שככל הנראה מגיעה מרשות התחרות, שהבנק הקומה לא רק ייקח את התיק הקיים אלא יתחייב להמשיך ולהעמיד אשראי לרשויות אלה. עד כה המאמצים של דיסקונט למציאת קונה לא צלחו.

 

הדרישה למכירת נתח מהתיק מעמידה את דיסקונט בסיטואציה מורכבת. ראשית, בנק מתחרה עשוי לחשוש שדיסקונט מוכר לו דווקא הלוואות פחות טובות ולכן מלכתחילה יהיה חשדן. שנית, הצורך לבצע מכירה לבנק מתחרה כשהבנק יודע שמכירה כזו תכשיר את המיזוג שיחזק את דיסקונט, עלול לייצר ניגוד עניינים שיביא לכך שהבנק לא ירצה לבצע את הרכישה ובכך לסייע לחיזוק של דיסקונט.

 

היום (א') התברר כי בנק ירושלים שיפר את הצעתו לרכישת מוניציפל תוך שהוא מנצל את התנאי של רשות התחרות לטובתו כשכעת מציע הבנק הצעה במזומן שעוקפת את המחיר שסוכם עם דיסקונט. עם זאת, דירקטוריון מוניציפל כבר אישר את המכירה לדיסקונט והוא מחוייב כלפי דיסקונט ולא יכול לבחון הצעות מתחרות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x