$
שווקי חו"ל

בלעדי לכלכליסט

טלטלה באיי.די.או: צוות הניהול של החברה־הבת עוזב

דירקטוריון החברה, שעברה לשליטה משותפת של קרן אפולו של משפחת דיין ובית ההשקעות GO, לא חידש את הסכמי ההעסקה של מנכ"ל ומייסד איי.די.או פרופרטיז רבין סביון, סמנכ"ל התפעול אייל הורן וסמנכ"ל הכספים פלוריאן גולדגרובר

גולן חזני 07:5116.06.19

טלטלה בחברת איי.די.או גרופ. צוות הניהול הבכיר של איי.די.או פרופרטיז (ADP) — החברה־הבת התפעולית של החברה הישראלית — עוזב. רבין סביון, מנכ"ל החברה ומייסדה ב־2006, יעזוב לאחר 13 שנה בחברה.

 

יחד עמו יעזבו סמנכ"ל התפעול אייל הורן, שמשמש בתפקיד מאז 2007, וסמנכ"ל הכספים פלוריאן גולדגרובר, שמכהן מאז 2015. הסיבה לכך היא שדירקטוריון החברה, שעברה לשליטה משותפת של קרן אפולו של משפחת דיין ובית ההשקעות GO, לא חידש את הסכמי ההעסקה של השלושה, באקט יוצא דופן. 

 

עזיבת סביון - סופה של תקופה

סביון נחשב לאיש שמאחורי הקמת החברה וצמיחתה לממדיה הנוכחיים, ועזיבתו מסמלת את סיומה של תקופה. ככל הנראה תוקם ועדת איתור לבחירת המנכ"ל החדש. המועד רשמי שבו אמורים השלושה לעזוב הוא ספטמבר, אבל נראה כי הם יפרשו בתוך כמה שבועות ולא ימתינו לביצע חפיפה עם מחליפיהם. מדובר בצעד נועז מצד בעלי השליטה החדשים בחברה, שמעיד על ביטחונם ביכולת שלהם לנהל אותה, לאור העובדה שהן קרן אפולו והן משפחת דיין פעילות בעצמן בשוק הדיור למגורים להשכרה בברלין ובערים נוספות בגרמניה.

 

בתחילת 2019 מכרה שיכון ובינוי, שבשליטת נתי סיידוף, 30% ממניותיה של איי.די.או גרופ לאפולו, GO ומשפחת דיין תמורת 720 מיליון שקל ב־87–88 שקל למניה, שבינתיים ירדה ל־65 שקל. שיכון ובינוי רשמה רווח של 363 מיליון שקל במכירה ונותרה עם אחזקה של 7.5% ממניותיה של איי.די.או גרופ.

 

המניה צנחה ב־13% מהחשש לקפאת שכר דירה

יש לציין כי ההחלטה איננה קשורה לצניחה במניות החברה השבוע, שהגיעה על רקע הפרסומים על כוונות להקפיא את שכר הדירה בדירות למגורים בברלין, שם פועלת החברה, אלא לחילופי השליטה. מניית איי.די.או צנחה בשבוע שעבר ביותר מ־13% בעקבות כוונתה של קרטין לומפשר, חברת הסנאט של ברלין, להציע הקפאה של שכר הדירה בעיר לתקופה של 5 שנים החל מ־2020. איי.די.או גרופ מחזיקה בשליטה (38%) בחברת ADO Properties, שפעילה בשוק הנדל"ן המניב למגורים בברלין ונסחרת בבורסה של פרנקפורט בשווי של 2 מיליארד יורו.

 

איי.די.או פרופרטיז משכירה 23,667 דירות בברלין בדמי שכירות ממוצעים של 6.76 יורו למ"ר לחודש ובתפוסה של 96.9%. החברה רשמה עלייה של 11% בהכנסות ברבעון הראשון של 2019, לצד ירידה של כ־22% ברווח הנקי, בעיקר בשל גידול בהוצאות המימון, בהוצאות ההנהלה ובהוצאות כלליות. הכנסות איי.די.או גרופ צמחו לכ־165 מיליון שקל לעומת כ־149 מיליון שקל ברבעון המקביל ב־2018, בעיקר בשל גידול בפורטפוליו ומכירת דירוטל קונדו.

 

 

מיקי דיין. בעלי השליטה החדשים בטוחים ביכולתם לנהל את החברה מיקי דיין. בעלי השליטה החדשים בטוחים ביכולתם לנהל את החברה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x