שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיווח שוטף

נעילה אדומה בת"א: טבע הובילה עם ירידה של 8% שהתחזקה לקראת סוף המסחר

ת"א 35 ירד ב-0.7%, ת"א 125 נסוג ב-0.6%; חברת התרופות, שרשמה ירידה של 1% במהלך רוב שעות המסחר, השלימה ירידה שבועית של 12%; בזק עלתה ב-4% בעקבות הדיווח כי דוד פורר ייכנס להשקעה בחברה עם קרן סרצ'לייט; ננו דיימנשן זינקה ב-11% בעקבות שת"פ חדש; אלומות: "מרחב התמרון של בנק ישראל מתאפס"

כתבי שוק ההון 17:2912.06.19

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

 

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

17:25 - נעילה אדומה בבורסת ת"א. ת"א 35 ירד ב-0.7%, ת"א 125 נסוג ב-0.6%. טבע בלטה עם ירידה של 8.3% שהתחזקה לקראת סוף המסחר. חברת התרופות, שירדה ב-1% במהלך רוב שעות המסחר, השלימה ירידה שבועית של 12%. ברקע: הורדת דירוג החוב שלה ע"י פיץ' בסוף השבוע. ההתפתחות השלילית האחרונה מבחינת החברה היתה סקירה שלילית למדי שפורסמה אתמול על ידי ברקליס ונתנה לטבע המלצה נגטיבית במחיר יעד נמוך של 8 דולרים. עוד בלטו במסחר היום: מניית בזק שעלתה ב-4% בעקבות הדיווח כי דוד פורר ייכנס להשקעה בחברה עם קרן סרצ'לייט; ננו דיימנשן זינקה ב-11% בעקבות שת"פ חדש; אלומות: "מרחב התמרון של בנק ישראל מתאפס".

 

17:00 - חצי שעה לנעילה, הירידות במניית טבע מתחזקות: עם כניסת השוק האמריקאי לפעילות, הירידה במניה מחריפה והיא מאבדת 8.4% מערכה. החברה לא דיווחה על אירוע מהותי כלשהו. בתחילת השבוע חברת הדירוג פיץ' הורידה את הדירוג של טבע ל-BB מינוס בגלל "הדפלציה במחירי התרופות והעלויות המשפטיות הגבוהות". בנוסף היא הותירה את תחזית הדירוג של חברת התרופות שלילית, כך שהדירוג שכבר היה בטריטוריה של אג"ח זבל עוד עלול להמשיך ולרדת. החוב של טבע נאמד ב-28.7 מיליארד דולר, נכון לסוף הרבעון הראשון.

 

טבע טבע צילום: EPA

 

16:00 - אפולו פאוור, המפתחת יריעה סולארית לייצור חשמל חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם ענקית החשמל הסולארי הצף הצרפתית Ciel & Terre International. במסגרת שיתוף הפעולה החברה תקיים עם החברה הצרפתית 3 פיילוטים; בישראל, בצרפת ובמקום נוסף שעדיין לא הוחלט לגביו, לבחינת היריעה הסולארית שפיתחה החברה לייצור חשמל. במידה והפיילוטים יעברו בהצלחה, ועל מנת לקבל בלעדיות לשיווק היריעה לחמש השנים הקרובות, החברה הצרפתית התחייבה לרכוש מאפולו כמויות מינימאלית של כ-2 גי'גה-ואט - כמות המוערכת ככפולה מכל ההתקנות הסולאריות שהותקנו בישראל עד היום, ועשויה להכניס לה מיליוני דולרים.

 

15:00 - דלק קידוחים חתמה, יחד עם שותפות לוויתן, על הסכם למכירת גז טבעי לחברת החשמל בהיקף של כ-4BCM בשנה. עלותו המשוערת של ההסכם עומדת על כ-700 מליון דולר, ועל פי הערכות חברת החשמל, הוא צפוי להביא לחסכון משוער של כ-175 מיליון דולר.

 

 

לווייתן לווייתן צילום: אלבטרוס

 

14:10 - ישי ששון, רו"ח ואנליסט בכיר בדיסקונט ברוקראז' על מניית איי.די.או: התממשות התרחיש של הקפאת שכ"ד על פני חמש שנים, והעלאה מתונה של שכר הדירה בתקופה שלאחר מכן, עשויה להעלות את שיעורי ההיוון של הנכסים, ובעקבות זאת לפגוע בשווין הכלכלי של מנית חברת הבת והאם. בדיסקונט ברוקראז' ביצעו סדרה של ניתוחי רגישות הבוחנים את ירידת שווי הנכסים והמניות כתוצאה משיעורי ההיוון השונים. היה ויתממש התרחיש המחמיר, בו שכ"ד יוקפא על פני התקופה האמורה, שיעורי ההיוון בשנים 2024-2020 יעלו לכדי 4.75% (חלף 2.8% היום) ומשנת 2025 ואילך יעמדו על 3.1%. בהתאם לכך, נכסי חברת הבת עשויים לרשום ירידת ערך של 16.2% בהשוואה לערכם הנוכחי בדוחות החברה. התממשות תרחיש מחמיר זה גוזרת למניית הבת והאם שווי כלכלי של 37.2 יורו ו- 62.1 שקלים, בהתאמה.

 

13:30 - מודיעין אנרגיה הודיעה כי בקידוח North Chardonnay, בו דיווחה בחודש פברואר על סימני פטרוליום משמעותיים, הסתיימו מבחני ההפקה. תוצאות המבחנים מאשרות כי הבאר שנקדחה הינה מסחרית, והיא תהפוך לבאר השלישית בפרויקט Grapevine ממנה מפיקה מודיעין נפט. במהלך מבחני ההפקה בקידוח הפיתוח הופקו בממוצע ליום 157 חביות נפט.

 

12:35 - יניב חברון, אלומות: "הגירעון הממשלתי המצטבר ב-12 החודשים הקרובים נותר ברמה של 3.8%, באוצר מכינים תכניות להתמודדות עם העלייה בגירעון, לרבות העלאת המע"מ ב-1%, ביטול פטור ממע"מ וביטול תוכנית נטו של כחלון. בבנק ישראל מאוד מוטרדים מפער הריביות בין ארה"ב וישראל, שעוד עשוי להצטמצם בקרוב – מרחב התמרון המוניטרי של בנק ישראל כנראה מתאפס".

 

12:00 - פנינסולה, העוסקת במתן אשראי לחברות קטנות ובינוניות בישראל השלימה בהצלחה גיוס הון במכרז ציבורי במסגרתו הונפקו כ-13 מיליון מניות למגוון משקיעים פרטיים וגופים מוסדיים בשוק ההון. ההנפקה נסגרה במחיר של 2.31 שקלים ליחידה הכוללת מניה וכתבי אופציות, הגבוה בכ-4% ממחיר המינימום, ובהיקף כולל של כ-30 מיליון שקל. תמורת ההנפקה מיועדת לשמש כבסיס הוני להגדלות מקורות האשראי של פנינסולה למטרת המשך הצמיחה של החברה.

 

11:00 - חברת ננו דיימנשן, המתמחה בהדפסת תלת מימד לשוק האלקטרוניקה, מודיעה על שיתוף פעולה אסטרטגי עם חברת HENSOLDT, חברת אלקטרוניקה בינלאומית מובילה בתחום הביטחון. במסגרת שיתוף הפעולה, צוות המהנדסים של HENSOLDT יעבוד בצמוד למהנדסים של ננו דיימנשן על מנת לפתח אפליקציות חדשניות לתעשיית הביטחון ב- HENSOLDT.

9:50 - פתיחה שלילית ליום המסחר: מדד ת"א 35 יורד ב-0.6%, ת"א 125 יורד ב-0.5%; בזק מטפסת ב-2% בפסגת ת"א 35, טאואר יורדת ב-2.7% בתחתית המדד. את ת"א 90 מובילה ביקום שעולה ב-2.5%, מיטב דש יורדת ב-3% בקצה האדום.

 

9:30 - חברת אפולו פאוור, המפתחת מוצרים ופתרונות טכנולוגיים בתחום האנרגיה הסולארית, התקשרה בהסכם שת"פ (באמצעות החברה הבת, סולארפיינט) עם Ciel & Terre International, חברה בינ"ל בתחום מערכות סולאריות צפות למאגרי מים. במסגרת ההסתכם תתבצע בחינת התאמת היריעה הגמישה כפתרון סולארי צף.

 

8:40 - תנועות קלות בשוק המט"ח הבוקר: הדולר נסחר ללא שינוי מהותי, ב-3.580 שקלים, היורו ב-0.2% ל-4.057 שקלים.   

 

מה דעתך על מניית בזק:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
60% 20% 20%

8:00 - קרן סרצ'לייט מצרפת את דוד פורר לשקעה המתוכננת שלה ברכישת השליטה בבזק - המשקיע דוד פורר. לפי ההסכם בין שני הצדדים, פורר ישקיע 100 מיליון שקל והוא יחזיק ב-20% ממניות השליטה של סרצ'לייט בבזק ( בי-קום ואינטרנט זהב).

 

7:40 - בורסת ת"א תיפתח הבוקר על רקע הדשדוש בשווקים הבינ"ל - המדדים בניו יורק ננעלו אמש ללא תנועה מהותית, טוקיו יציבה הבוקר, מול נסיגה של 1.6% בהונג קונג.

 

אתמול ננעלו המדדים ת"א 35 ו-125 בירידות של 0.4%; אנרג'יאן טיפסה ב-2.5% בפסגת ת"א 35, בצד השלילי - לייבפרסון איבדה 3.7%, החברה לישראל נחלשה ב-2.6%, טבע וכיל ירדו ב-1.5%. את ת"א 90 ו-125 הובילה הכשרת היישוב עם קפיצה של 7.1%, לאחר הודעה על גיוס הון, רדהיל ירדה ב-3.4% וויקטורי ירדה ב-3.3% בתחתית המדד. מחוץ למדדים בלטה לשלילה נקסטקום שנפלה ב-16.3% בשל הדיווח על הוצאתה מרשימת הספקים של משרד הביטחון (בכפוף לשימוע).

 

 צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x