$
בורסת ת"א

עומר קרייזל מנכ"ל פועלים שוקי הון הודיע על עזיבה

קרייזל, שהגיע לפועלים שוקי הון לאחר קריירה ארוכה במגדל, הודיע על רצונו לפרוש מהתפקיד עד סוף השנה - לאחר קדנציה בת 5 שנים; עדיין לא נמסר שמו של מחליף

רחלי בינדמן 15:2911.06.19

עומר קרייזל, מנכ"ל פועלים שוקי הון - זרוע ההשקעות של בנק הפועלים - הודיע על רצונו לסיים את תפקידו עד סוף השנה. קרייזל הצטרף לבנק הפועלים ב-2013, לאחר 12 שנים כמנהל השקעות בחברת הביטוח מגדל - והמתנה ארוכה לקבלת תפקיד מנהל ההשקעות הראשי בחברה. בסופו של דבר, כשהתפקיד כבר הוצע לו, ההחלטה לעזוב את חברת הביטוח כבר התקבלה.

 

קרייזל לא כפוף למגבלת חוק שכר הבכירים בגופים הפיננסים, אך מטבע הדברים, בתוך מערכת בנקאית שבה שכר המנכ"ל מוגבל ל-2.5 מיליון שקל בשנה, קשה לשלם הרבה יותר למנהלים בדרג הביניים.

 

פועלים שוקי הון מרכזת את תיק ההשקעות של הבנק, בדגש על השקעות בחברות פרטיות וקרנות השקעה פרטיות בארץ ובחו"ל, לצד ייצוג קרנות השקעה זרות בישראל.

 

בין ההשקעות שהוביל קרייזל במהלך כהונתו ניתן לציין את ההשקעה בחברת רב בריח, איסכור (חברת הפלדה הגדולה בישראל) הולמס פלייס שבהמשך הונפקה, השקעה במקבצי דיור בארה"ב, חברת שיתוף הנסיעות VIA, קרן הריט מניבים, עסקת השקעה טריה בחברת אקרשטיין, הגדלת ההשקעה בפועלים אי.בי.אי, ועוד.

 

עם זאת, פעילות פועלים שוקי הון קטנה משמעותית מזו של המתחרה לאומי פרטנרס של בנק לאומי, המנהלת השקעות בהיקף של 3.5 מיליארד שקל בפועלים לא חושפים את גודל הפורטפוליו של פועלים שוקי הון אך הוא קטן משמעותית מזה של לאומי פרטנרס.  בשנים האחרונות קרייזל האיץ את קצב הצמיחה של הפורטפוליו.

 

אריק פינטו, מנכ"ל הבנק שהודיע אף הוא על כוונתו לסיים את תפקידו בסוף השנה, שם לו למטרה כחלק מהתכנית האסטרטגית שלו להגדיל ולחזק את פעילות פועלים שוקי הון שלא מייצרת רווחים משמעותיים לבנק - מיליוני שקלים בודדים בשנה (בהשוואה לרווחיות מצרפית של כמה מיליארדים מפעילות הליבה).

 

העזיבה של קרייזל מצטרפת לזו של פינטו, אך גם לעזיבה המפתיעה של רונן שטיין, ראש החטיבה הקמעונאית של הבנק. מי שהביא את קרייזל לתפקיד הוא עוד קודמו של פינטו, המנכ"ל הקודם של בנק הפועלים ציון קינן. 

 

פועלים שוקי הון ייצר בשנת 2018 רווח שנתי של 34 מיליון שקל. מדוח הבנק עולה שגודל התיק של פועלים שוקי הון עמד בסוף 2018 על כ-1.5 מיליארד שקל, מתוך סכום זה כ-500 מיליון שקל השקעות סחירות בבורסה. זאת לעומת תיק בהיקף של 2.2 מיליארד שקל ב-2017 מתוכו כ-1.3 מיליארד שקל השקעות סחירות בבורסה - הירידה היא תולדה של מימושים שביצעה החברה.  

 

עומר קרייזל עומר קרייזל צילום: תמר מצפי

בטל שלח
    לכל התגובות
    x