$
מט"ח וסחורות

הפזו מטפס ב-1.8% לאחר ההסכם עם ארה"ב; השקל מתחזק בשוק המקומי

ארה"ב הסירה בסוף השבוע את איום המכסים על השכנה מקסיקו; פפרסטון: "כולנו יודעים שטראמפ בלתי צפוי אבל כאן זה הגיע לרמות חדשות לגמרי"; בישראל - הדולר יורד ב-0.4% ל-3.58 שקלים, היורו יורד ב-0.12 ל-4.05 שקלים

מיקי גרינפלד 14:2710.06.19

הפזו המקסיקני מטפס ב-1.8% מול הדולר בפתיחת שבוע המסחר במט"ח, לאחר שארה"ב הסירה בסוף השבוע את איום המכסים על השכנה מדרום - ונסחר בסביבת 19.250 פזו לדולר. עוד בשווקים: היורו יורד ב-0.3% ל-1.130 דולר, הפאונד נחלש ב-0.5% ל-1.267 דולר.  

בשוק המקומי, השקל מתחזק בפתיחת השבוע: הדולר יורד ב-0.5% ל-3.584 שקלים, היורו יורד ב-0.1% ל-4.052 שקלים.

 

הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ איים בסוף מאי כי ארה"ב תטיל מכסים של 5% על יבוא ממכסיקו אם זו לא תבצע צעדים להידוק השמירה על גבולותיה ומניעת הגירה לארה"ב. המכסים היו אמורים להיכנס לתוקף היום, אך בסוף השבוע הודיעו הצדדים על הסכם שימנע את המהלך, הקובע בין היתר שמכסיקו תפעל לצמצום ההגירה (ההסכם למעשה מעגן הסכמות שניתנו כבר לפני חודשים).

 

"אנחנו כולנו כבר יודעים שדונלד טראמפ הוא בלתי צפוי אך כאן הוא מוביל את ההתנהלות זו לרמות חדשות לגמרי, השווקים היו חייבים לקחת פרמיית סיכון גבוהה יותר", אומר כריס ווסטון (Chris Weston) ראש חטיבת מחקר בחברת ברוקראז' המט"ח האוסטרלית Pepperstone.

 

עוד בחזית הדולר: המטבע האמריקאי נחלש בשווקים הבינ"ל בסוף השבוע, לאחר דוח התעסוקה המאכזב בפורסם בשישי בארה"ב - הדוח החלש, לדעת גורמים רבים בשוק , חיזק את הסיכוי למהלך של הורדת ריבית מצד הפד. בעניין זה אמר ווטסון: "לפי השוק, השאלה היא לא אם, אלה מתי נראה הורדת ריבית השנה, ומה תהיה רמת ההורדה".

 

הנקודה הישראלית - הורדת ריבית הפד עשויה להקשות מאד על שינוי בריבית על ידי בנק ישראל: "בנק ישראל צפוי להותיר את הריבית ללא שינוי לאורך שנת 2019 כולה לפחות. לנוכח התחזקות השקל והצפי להאטת האינפלציה בישראל, ובוודאי בתסריט בו ריבית הפד יורדת לאורך השנה הקרובה, בנק ישראל יתקשה מאוד להעלות את הריבית גם במהלך שנת 2020", אומרים הבוקר בלאומי שוקי הון, הכלכלן הראשי גיל מיכאל  ואסטרטג הריביות דודי רזניק.

 

 

הנשיא טראמפ ויו"ר הפד פאוול הנשיא טראמפ ויו"ר הפד פאוול צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x