$
בורסת ת"א

חוק הריכוזיות: הלוביסטים ואנשי העסקים ממתינים לשעת כושר

מתחממים על הקווים: המירוץ לקבלת הקלות יתחיל לאחר הבחירות

צבי זרחיה 07:0310.06.19
חוק הריכוזיות הוא אמנם עובדה מוגמרת, אך יש מי שנערכים בימים אלו לפעול על מנת להביא לדחייתו או כדי לקבל הקלות שונות הקשורות בו. מדובר בלוביסטים ובאנשי עסקים שמתחממים על הקווים לקראת כינון הממשלה הבאה.

 

מאז הושבעה הכנסת האחרונה, שכבר הספיקה להתפזר, הלוביסטים החלו בפגישות עם 49 הח"כים החדשים שאכלסו את המשכן במטרה לקשור איתם קשרים, ואולי למצוא ח"כ מהספסלים האחוריים שיקדם הצעת חוק פרטית שתאפשר ללקוחות שלהם ליהנות מהקלות כלשהן בכל הנוגע לחוק. כעת, משהתפזרה הכנסת, הלוביסטים ואנשי העסקים משקיעים את זמנם ברגולטורים - הממונה על התחרות מיכל הלפרין, הממונה על שוק ההון משה ברקת והדרג המקצועי במשרדי המשפטים והאוצר, שכן בעת כהונתה של ממשלת מעבר הם הכתובת הרלבנטית.

שר האוצר משה כחלון שר האוצר משה כחלון צילום: עומר מסינגר

 

לפי ההערכות בכנסת, הבליץ האמיתי ייפתח כשהממשלה הבאה תחל לעבוד, שכן לפי חוק הריכוזיות יש להשלים את כל הוראותיו עד 31 בדצמבר. הלוביסטים ואנשי העסקים יידרשו להפעלת לחצים מסיביים כדי לקבל ולו בדל של דחייה, שכן סד הזמנים לוחץ: הכנסת ה־22 תושבע בתחילת אוקטובר, אך מכיוון שמדובר בתקופת החגים, היא לא תחל לפעול לפני סוף אוקטובר, כשהדיונים המעשיים בוועדות יחלו רק בנובמבר, אם ולאחר שתורכב ממשלה חדשה.

 

ח"כ עופר שלח אמר ל"כלכליסט" כי "יש לערוך בחוק הריכוזיות כמה שינויים והתאמות, אבל אין לשנות את המועדים לקיפול הפירמידות ולהפרדת גופים ריאליים מפיננסיים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x