$
בורסת ת"א

פיץ' הורידה את הדירוג של טבע ל-BB מינוס בגלל "הדפלציה במחירי התרופות והעלויות המשפטיות הגבוהות"

סוכנות דירוג האשראי הותירה את תחזית הדירוג של חברת התרופות שלילית, כך שהדירוג שכבר היה בטריטוריה של אג"ח זבל עוד עלול להמשיך ולרדת. החוב של טבע נאמד ב-28.7 מיליארד דולר, נכון לסוף הרבעון הראשון

חזי שטרנליכט 12:4809.06.19

סוכנות דירוג האשראי פיץ' הורידה את דירוג האשראי של חברת טבע לדרגת BB מינוס (BB-) מדרגת BB. תחזית הדירוג של טבע נותרה שלילית, כך שהדירוג - שכבר היה בטריטוריה של אג"ח זבל - עוד עלול להמשיך ולרדת.

 

 

 

טבע מסובכת מסובכת בשלל פרשיות שגורמות לה להוצאות משפטיות שהולכות וגדלות. בין היתר, היא נתונה לכתב אישום על חלקה לכאורה בקרטל לניפוח מחירי תרופות גנריות, ועומדת למשפט עם יצרניות של משככי כאבים נוספות, בהן אלרגן וג'ונסון וג'ונסון, בטענה שגרמו לציבור האמריקאי להאמין שאופיואידים בטוחים לשימוש מתמשך וכך להתמכר למשככי כאבים.

 

 

פס ייצור של טבע פס ייצור של טבע

 

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
40% 20% 40%

בפיץ' מציינים כי הדירוג נובע מהחוב של טבע שנאמד ב-28.7 מיליארד דולר, נכון לסוף הרבעון הראשון של השנה. בפיץ' מציינים כי טבע יכולה לפעול להפחתה של חובותיה על ידי קיצוץ בהוצאות, שימוש בתזרים המזומנים החופשי שלה ומכירה של נכסים. אך ההערכה שלהם היא כי יחס החוב ל-EBITDA של טבע ימשיך להיות ברמות של פי 5 גם מעבר לשנת 2020. הסיבה לדבריהם נובעת בעיקר מ"צמיחה איטית מהצפוי בהיקף ההכנסות של החברה, אתגרים ברמת עלויות היצור, דפלציה בתחום התמחור של התרופות הגנריות וההוצאות המשפטיות הצפויות לחברה".

 

בפיץ' מוסיפים כי התחזית עבור טבע עשויה להישאר שלילית עד שרמת יחס החוב ל-EBITDA של החברה יירד באופן משמעותי וממושך מתחת ליחס של פי 5, מבלי שהוא יפחית באופן משמעותי את הגמישות הפיננסית שלה. לפי החישובים של פיץ', יחס החוב הכולל (consolidated debt) ל-EBITDA נכון לסוף הרבעון הראשון של 2019 עמד על יחס של פי 6.5. נזכיר שנהוג להעריך שיחס חוב/רווח נחשב ברמות נורמטיביות כשהוא מתחת לרמות של פי 3.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x