$
שווקי חו"ל

אליוט מנג'מנט תרכוש את בארנס אנד נובל תמורת 683 מיליון דולר

חברת ההשקעות תשלם 6.5 דולר לכל מניה של רשת חנויות הספרים שבקשיים - מחיר הגבוה ב-43% ממחיר הסגירה הממוצע של המניה ב-10 ימי המסחר האחרונים. בארנס אנד נובל איבדה יותר ממיליארד דולר בשווי שוק בחמש השנים האחרונות על רקע התחרות עם אמזון

שירות כלכליסט 14:5507.06.19

חברת ההשקעות אליוט מנג'מנט (Elliott Management) הודיעה היום (ו') כי בכוונתה לרכוש את רשת חנויות הספרים בארנס אנד נובל עבור 683 מיליון דולר, כולל חובות. בעקבות העסקה תהפוך הרשת לחברה פרטית. לפי תנאי העסקה, אליוט תשלם 6.50 דולר למניה של בארנס אנד נובל, מחיר הגבוה ב-43% ממחיר הסגירה הממוצע של המניה בעשרת הימים םהאחרונים.

 

 

בארנס אנד נובל נקלעה בשנים האחרונות לקשיים על רקע התחרות הגוברת מצד אמזון וחניות הספרים העצמאיות. שווי המניה שלה נפל בקרוב ל-25% בשנה האחרונה, ובחמש השנים האחרונות היא איבדה מעל למיליארד דולר משווי השוק שלה. על פי דו"ח שפורסם בשנה שעברה, אמזון אחראית לקרוב ל-50% מכלל המכירות של ספרים חדשים בארה"ב, בעוד שוולמארט חולשת על נתח של 4.2%.

מה דעתך על מניית AMAZON:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בשנה שעברה הודיעה בארנס אנד נובל כי במסגרת המאמצים שלה לשפר את המצב היא מחפשת אחר רוכש. בין המעוניינים בחברה היה גם היו"ר ליאונרדו ריג'יו, שהקים את הרשת ב-1985. לפי הודעת החברה, ריג'יו תומך בעסקה הנוכחית. העסקה צפויה להיסגר ברבעון השלישי.

 

כחברה פרטית, בארנס אנד נובל תוכל לחולל שינויים ביותר קלות. תוכנית הארגון מחדש שלה כוללת גם סגירה של חלק מ-600 הסניפים שלה ברחבי ארה"ב ומעבר לחנויות קטנות יותר. המאמצים החלו כבר לשאת פרי. במרץ דיווחה החברה כי המכירות בעונת החגים בסניפים הפתוחים למעלה משנה עלו ב-1.1% - הביצועים הרבעוניים הטובים ביותר שהפגינה החברה מזה שלוש שנים.

סניף של בארנס אנד נובל בניו יורק סניף של בארנס אנד נובל בניו יורק צילום: בלומברג

 

 

אליוט מנג'מנט הוקמה על ידי המיליארדר פול זינגר. היא רכשה בשנה שעברה את רשת הספרים המובילה בבריטניה ווטרסטונס. לפי ההערכות, הבעלות על שתי הרשתות הגדולות תסייע לאליוט לחסוך בהוצאות ותעניק לה מינוף מול ההוצאות לאור.

 

מהחברה נמסר כי היא תנהל את שתי החברות בנפרד, אף שמנכ"ל ווטרסטונס בעשור האחרון, ג'יימס דאונט ישמש כמנכ"ל שתי החברות. "חנויות ספרים פיזיות ברחבי העולם עומדות בפני קשיים מרתיעים מצד החנויות המקוונות והדיגיטל", מסר דאונט בתגובה. "אנחנו מתמודדים עם הקשיים הללו באמצעות השקעות וכעת עם ביטחון גדול יותר מכיוון שנוכל להסתמך על כישורי מכירת הספרים הייחודיים של שתי החברות הנהדרות הללו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x