שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

חברת אינדורז של יוצאי 8200 גייסה 5 מיליון שקל

החברה, שהקימו יוצאי יחידת איסוף המודיעין, גייסה את הכסף לפי שווי חברה של 8 מיליון דולר. הכסף יופנה לשיווק המערכת שפיתחה לניטור בעיות בחממות קנאביס

צלי גרינברג 13:3706.06.19

חברת האגרו־טק אינדורז (Indorz) השלימה גיוס של 5 מיליון שקל, שאותם היא מייעדת לשיווק המערכת הטכנולוגית שפיתחה — ההופכת חממות קנאביס לחכמות. מערכת הביג דאטה אוספת מידע מחיישנים הפזורים בחממות ומתריעה על בעיות. 3 מיליון מתוך הסכום הזה, שגויס לפי שווי חברה של 8 מיליון דולר, הגיע משלושה אנג'לים, והיתרה גויסה בגיוס המונים בפאנדיט (Fundit). סרבו להצעה להנפיק בקנדה.

 

 

 

אחת הבעיות העיקריות שהמערכת נותנת להן פתרון היא חוסר אחידות במדדי החומרים הפעילים בצמחי הקנאביס במחזורי הגידול השונים. בשנה האחרונה דיווחו מטופלי קנאביס רפואי בישראל ובארה"ב על חוסר התאמה בין תפרחות הקנאביס שהם מקבלים, דבר הגורע מאיכות הטיפול שלהם.

 

מנכ"ל אינדורז עידו הפנר. "המטופלים מדווחים על חוסר אחידות בתרופות" מנכ"ל אינדורז עידו הפנר. "המטופלים מדווחים על חוסר אחידות בתרופות" צילום: ליאת מנדל

 

 

אור בלינדר (37) ועידו הפנר (37) נחשפו לבעיית האחידות לאחר שמטופל קנאביס סיפר להם על כך — מטופל שלימים נהפך למשקיע המרכזי באינדורז, ולאחר מותו ממשיך בנו ללוות את החברה כמשקיע.

 

מאז הוקמה החברה ב־2016 ועד לגיוס הנוכחי היא גייסה 4.5 מיליון שקל ממשקיעים פרטיים, המחזיקים ב־17% ממניות החברה, בעוד המייסדים בלינדר והפנר מחזיקים ב־83%.

 

את עובדיה מגייסת החברה ישירות מ־8200, יחידת העילית הטכנולוגית של צה"ל, והפנר, המכהן בה כמנכ"ל הוא יוצא יחידת מערכות המידע הצה"לית ממר״מ, שעשה וי באזרחות גם על צ'ק פוינט, רדוור ועוד חברות הייטק. בלינדר מגיע מתחום המכניקה.

 

"רוב מגדלי הקנאביס בעולם אינם אוספים דאטה מסביבת הגידול והצמחים", מסביר הפנר, "אבל המטופלים מדווחים על חוסר אחידות בין תרופה אחת לשנייה. הנושא עלה רק באחרונה, לאחר שפסק המאבק על לגיטימיות הקנאביס כתרופה פסק, והדיאלוג בין המטופלים והחברות המגדלות החל להתמקד באיכות התרופות. כך נפתח בפנינו שוק הקנאביס, שכולל את הפארמה, הפנאי והמזון".

 

מערכת של אינדורז עולה כ־80 אלף דולר לדונם וכ־320 אלף דולר לחווה ממוצעת בת 4 דונם, כאשר המתחרות העיקריות בשוק הזה הן ארגוס האמריקאית ופריבה הקנדית, שמציעות מערכות דומות תמורת כמיליון דולר ל־4 דונם. הנתח של ארגוס מתוך שוק המוערך בכמה מאות מיליוני דולר בשנה עומד על כשליש, ושל פריבה על כרבע.

 

"היתרון שלנו הוא בפיתוח", מוסיף הפנר, "בעוד המתחרות זנחו אותו ומתמקדות במכירות. אנחנו מצאנו דרך לבצע ניטור יעיל יותר שמוזיל עלויות. כספי הגיוס האחרון יופנו למאמצי שיווק, ואנו שואפים לחדור לשוק הענקי שרק מתחיל בצפון אמריקה. חברנו גם לחברת מערכות הניטור הקנדית Zedi Solutions, שפועלת בתחום הנפט והגז, ובמסגרת עסקה לחלוקת רווחים מההכנסות היא תפיץ את המערכת שלנו, תתקין אותה ותספק שירות במקרה של תקלות".

 

האחידות בחומרים הפעילים חשובה לא רק בתחום הרפואי, אלא משפיעה גם על תחומי הפנאי. וזאת בשל הצורך להעניק טעם זהה למשקה או ניחוח זהה למותג מתגבש. שוק הקנאביס החוקי בצפון אמריקה צפוי, על פי האתר Statista, להגיע ל־47.3 מיליארד דולר בשנה עד 2027.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x