$
בורסת ת"א

אחרי צניחת המניה: נייר חדרה משיקה תוכניות רכישה עצמית ב-20 מיליון שקל

יצרנית הנייר שבשליטת קרן פימי מחקה 24% מערכה לאחר שדיווחה על נפילה של 42% ברווח הרבעוני והפסיקה לחלק דיבידנדים; נייר חדרה: "הרכישה מהווה הבעת אמון והשקעה ראויה בהתחשב במחיר"

חזי שטרנליכט 09:3304.06.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

נייר חדרה שבשליטת קרן פימי מצאה מסלול עוקף לחלוקת הדיבידנדים, שאותה הפסיקה לאחר פרסום התוצאות לרבעון הראשון.

 


החברה הודיעה הבוקר (ג') על כוונתה לרכוש מניותיה בסכום של 20 מיליון שקל, בשתי תוכניות רכישה שונות. זאת לאחר שהמניות נפלו ב-24% ב-11 ימי המסחר שהיו מאז פרסום את הדוחות הכספיים.

החברה תצא בשתי תוכניות רכישה עצמית של מניות. הראשונה ממחר ועד ל-11 ביולי בהיקף של עד 10 מיליון שקל. השנייה מ-1 באוגוסט ועד ל-30 בספטמבר הקרוב בהיקף של לפחות 10 מיליון שקל נוספים, ובתוספת סכומים שייתכן ולא נוצלו בתוכנית הראשונה.        

גד קוניא, מנכ"ל נייר חדרה גד קוניא, מנכ"ל נייר חדרה צילום: אלעד גרשגורן

 

       

נייר חדרה ציינה כי "להערכת הדירקטוריון, בהתחשב במחיר מניית החברה בשוק, הרכישה מהווה השקעה ראויה של יתרות מזומנים בסכום האמור". בחברה ציינו כי לפי ההערכה של הדירקטוריון הרכישה עשויה להגדיל את התשואה לבעלי המניות ומהווה הבעת אמון בחברה.

 

בשנה שעברה חילקה נייר חדרה בהתמדה רווחים בהיקף משמעותי של 145 מיליון שקל בתוך שנה קלנדרית. ברבעון הראשון של 2019 נפל הרווח הנקי של החברה ב-42% והסתכם ב-13.4 מיליון שקל. בסיכום אותו רבעון לא חילקה החברה דיבידנד, ועצרה רצף חלוקות שהפך את החברה לאחת ממכונות הדיבידנדים המשמעותיות של קרן פימי.

 

נייר חדרה עוסקת במחזור וייצור מוצרי נייר. החברה מנוהלת על ידי גדי קוניא, ונשלטת על ידי קרן ההשקעות פימי (58.8%) של ישי דוידי. שווי השוק של החברה עומד הבוקר טרם פתיחת המסחר על 1.38 מיליארד שקל. מתחילת השנה איבדה החברה 312 מיליון שקל משווי השוק שלה והמניה ירדה ב-16%. הגוף המוסדי העיקרי המושקע בחברה הוא חברת הביטוח כלל שמחזיקה בכ-12.8% מהון המניות של החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x