$
ביטקוין

העליון קבע: ביטס אוף גולד תוכל להפעיל חשבון בבנק לאומי

בית המשפט העליון המליץ לבנק לאומי לחזור בו מכוונתו המקורית לסגור את חשבון הבנק של ברוקר המטבעות הדיגיטלים. לאומי קיבל את ההמלצה והסכים לקבלת הערעור. מנכ"ל החברה: "רגע מרגש עבור קהילת הקריפטו הישראלית"

מאיר אורבך 19:2803.06.19

חברת המסחר במטבעות דיגיטליים ביטס אוף גולד תוכל להפעיל חשבון בבנק לאומי - כך קבע היום בית המשפט העליון. בפברואר 2018 קיבלה החברה צו זמני שאיפשר לה להמשיך בפעילות, בעקבות ערעור שהגישה על סגירת חשבון הבנק שלה לפעילות במטבעות דיגיטליים.

 

 

 

בית המשפט העליון המליץ ללאומי להסכים לקבלת הערעור, כך שחשבון הבנק של ביטס אוף גולד לא ייסגר והיא תוכל להמשיך בפעילותה בו בכל הקשור למטבעות דיגיטליים, כפי שעשתה עד כה. בנק לאומי קיבל את המלצת בית המשפט, וניתן פסק דין שמשקף את המלצה זו.

 

ב-2015 החל בנק לאומי לחסום פעילויות של החברה בחשבונות שהיא מחזיק אצלו. בית המשפט המחוזי קיבל את טענת הבנק שהוא רשאי להגביל פעולות בחשבון מסוג זה מחשש לנזקים שעלולים להיגרם לבנק. ביטס אוף גולד עירערה לבית המשפט העליון על ההחלטה, וכאמור היום קיבל הצו הזמני מעמד של פסק דין.

 

יובל רואש מנכ"ל ביטס אוף גולד יובל רואש מנכ"ל ביטס אוף גולד צילום: גלעד אילוז

 

 

בעקבות ההחלטה אמר יובל רואש, מנכ"ל ביטס אוף גולד: "זה רגע מרגש עבורנו כחברה, ועבור הקהילה כולה. עבדנו קשה כדי להקים חברה שעומדת בדרישות הרגולטוריות בתעשייה חדשה, והעבודה הזו השתלמה. הצלחנו להוכיח לבית המשפט שאנחנו ראויים לאמון המערכת הבנקאית וכי הניסיון לסגור את חשבון הבנק שלנו היה מוטעה.

 

"אנחנו גאים בהובלת המאבק הזה, יחד עם עורכי הדין שהשכילו לייצג אותנו נאמנה. ההחלטה תאפשר לנו להמשיך את הגידול בפעילות הישראלית והאירופית שלנו, שכבר עכשיו מאפשרת למדינות ברחבי היבשת לרכוש ביטקוין ואיתריום באמצעות החברה.

 

"אני גאה להיות חלק מהתעשייה הפורחת הזו ודחיפתה לכיוון ההסדרה הנדרשת כל כך. נמשיך לעבוד קשה כדי לקדם אותה ולעשות את הכל בצורה הכי נכונה שאפשר".

 

ביטס אוף גולד משרתת למעלה מ-50 אלף לקוחות שקונים ומוכרים מטבעות דיגיטליים. לאחרונה פתחה החברה את שירותיה לאירופה והיא מציעה שירותי מכירת ביטקוין אונליין בכל רחבי היבשת.

 

עורכי הדין שאול ציוני, אלי פילרסדורף ואהד פיליפ, ממשרד ציוני, פילרסודרף, פיליפ ייצגו את החברה בהליך. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x