$
בורסת ת"א

הקבוצה בראשות ברק רוזן השלימה את ההשתלטות על קנביט

חלק מהשלמת ההשתלטות הייתה מינוי איתן בן אליהו לתפקיד יו"ר החברה; בן אליהו: "אם נדע לעבוד מהר, חכם ובזהירות קנביט תהיה מובילה בארץ ובעולם"

צלי גרינברג 14:4303.06.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

קבוצת המשקיעים בראשות ברק רוזן השלימה את השתלטותה על חברת הקנאביס קנביט ויחזיקו כ-52% מהון המניות. המניה מגיבה בחיוב ומזנקת בבורסת תל אביב ב-27% לשווי שוק של 172 מיליון שקל.


לזינוק קדמו 10 ימים של ירידות חדות שבהן מחקה החברה 49.5% מערכה. בתחילת חודש מאי נסחרה קנביט במחיר של 15.75 שקל למניה וכעת נסחרת (כולל הזינוק של היום) במחיר של 8.9 שקלים למניה.

 

חלק מתהליך השלמת העיסקה להשתלטות על החברה דרש מינוי יו"ר פעיל לחברה, שדיווחה אתמול (א'), כי מינתה לתפקיד את האלוף במיל' איתן בן אליהו, ולתפקיד המנכ"ל את חברת הכנסת לשעבר יפעת קריב.
       

איתן בן אליהו איתן בן אליהו צילום: אוראל כהן


       

 

השניים כיהנו כדירקטורים בחברה החל מחודש מרץ השנה וכניסתם לתפקיד החדש נעוצה בעיקר בצורך של קבוצת המשקיעים בראשות ברק רוזן להשלים את עיסקת רכישת השליטה בקנביט, לאחר שרוזן לא אושר על ידי היק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות) להיות בעל עניין בחברה.


 

טרום ההחלטה על מינוי בן אליהו ליו"ר חיזר רוזן אחר דמויות מפתח שונות מעולמות הפוליטיקה והעסקים, וביניהן גם שרת המשפטים איילת שקד וראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

ברק רוזן ברק רוזן


         


 

בן אליהו, שכיהן בעבר בין היתר כמפקד חיל האוויר ויו"ר חברת אירונאוטיקס, אמר לכלכליסט, כי "בחצי שנה האחרונה הייתי במגעים עם מספר חברות. קנביט מצאה חן בעיניי בשל הנהגתה כיום על ידי קבוצת משקיעים בראשות ברק רוזן, ובשל הצוות המדעי שהיא גיבשה סביבה, בראשות פרופ' רפאל משולם, שהוא מחלוצי המחקר של צמח הקנאביס. אם נדע לעבוד מהר, חכם ובזהירות, אז קנביט תהיה חברה מובילה בארץ ובעולם".

 

בקופת המזומנים של קנביט יש כ-65 מיליון שקל לאחר השלמת העיסקה עם קבוצת המשקיעים בראשות רוזן.

 

בן אליהו יהפוך למפקד חיל האוויר השני שיכהן כיו"ר חברת קנאביס ציבורית, לאחר מינויו של עידו נחושתן במהלך חודש ינואר האחרון לתפקיד יו"ר קנאשור, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 85.8 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x