$
שווקי חו"ל

דיווח שוטף

החשש מחקירות הפיל את נאסד"ק: פייסבוק איבדה 7.5%, גוגל נפלה ב-6.1%

ממשלת ארה"ב מקדמת חקירות חדשות - וענקיות הטכנולוגיה רועדות מפחד. נאסד"ק צנח ב-1.6% ונכנס לטריטורית תיקון לראשונה מאז אוקטובר; אמזון הפחיתה מערכה 4.6%, מיקרוסופט ירדה ב-3.1%, ואפל איבדה 1% בערב שבו קיימה את כנס המפתחים השנתי שלה

כתבי שוק ההון 23:0003.06.19

דיווח שוטף מהשווקים המובילים בעולם: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ניקיי שנגחאי האנג סנג דאקס קאק פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

 

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון ב"כלכליסט"

 

 

 

23:00 - הן מ-פ-ח-ד-ות! - המדדים המובילים בניו יורק ננעלו על רקע מה שנראה כפתיחת חזית משמעותית של הרגולטורים בארה"ב נגד ענקיות הטכנולוגיה. נאסד"ק צלל ב-1.6%, פייסבוק איבדה 7.5%, גוגל נפלה ב-6.1%, אמזון הפחיתה מערכה 4.6%, מיקרוסופט ירדה ב-3.1%, אפל איבדה 1%.

 

הירידות נרשמו על רקע מהלכי חקירה חדשים שמקדמת ממשלת ארה"ב נגד אמזון, אפל, פייסבוק וגוגל. משרד המשפטים האמריקאי ונציבות הסחר צפויים להוביל את החקירות במטרה לאתר מקרים שבהן מחזיקות הארבע בכוח לא סביר בתחומי הפעילות הרלוונטיים שלהן.

 

זה תקופה ארוכה שסופגות החברות ביקורת מכל עברי המפה הפוליטית בארה"ב, כשהשמאל מאשים אותן בהתנהלות דורסנית ופגיעה בפרטיות ובתחרותיות, והימין מאשים אותן בשיתופי פעולה עם סין ובצנזורת קולות ימנים.

 

מנכ"ל אפל טים קוק מנכ"ל אפל טים קוק צילום: שאטרסטוק, רויטרס

 

 

21:30 - מחיר הנפט הגולמי מסוג WTI ירד היום ב-0.7% ונקבע על 53.1 דולר לחבית. מחיר הזהב עלה היום ב-1.3% ונקבע על 1,327.9 דולר לאונקיה - מחיר הנעילה הגבוה ביותר מאז פברואר.

 

20:30 - דיווח: משרד הסחר האמריקאי עשוי לבחון אם פייסבוקפגעה בתחרות בשוק הדיגיטלי. הדיווח הנוכחי מגיע במקביל לדיווחים כי משרד המשפטים האמריקאי עורך בדיקה בסוגיות הנוגעות להפרת חוקי ההגבלים העסקיים נגד אמזון וגוגל. מניית הרשת החברתית צונחת ב-8%.

 

 

מארק צוקרברג מארק צוקרברג צילום: רויטרס

 

 

20:00 - בניגוד למגמה השלילית של חברות הטכנולוגיה, אפל נסחרת בעלייה של 0.4%. חברת הטכנולוגיה תפתח את אירוע המפתחים השנתי שלה במטה שבקופרטינו. לפי הערכות, חלק מהחידושים שיוצגו בו כוללים עדכונים שיהפכו את השעון החכם של החברה לעצמאי יותר וכן כוונה לסגור את אייטיונז.

 

19:30 - הירידות מתחזקות בהובלת מניות הטכנולוגיה: מדד נאסד"ק נופל ב-1.5% ונכנס באופן רשמי לטריטוריה של תיקון (ירידה של 10% מהשיא השנתי). מדד דאו ג'ונס יורד ב-0.3%. בגזרת המניות, פייסבוק מאבדת 8% מערכה, גוגל 6.5% ואמזוןיורדת ב-4.5%.

צילום: בלומברג

 

19:00 - בנק ההשקעות האמריקאי גולדמן זאקסרוכש את חברת קפיטל ויז'ן סרוויסס - בעלת השליטה בחברת האופטומטריה MyEyeDr - מחברת פרייבט אקוויטי פרטית וקרן פנסיה קנדית. גולדמן לא חשף פרטים פיננסיים על העסקה, אבל על פי הדיווחים היא עומדת על 2.7 מיליארד דולר.

 

18:30 - המסחר באירופה ננעל בעליות מתונות של עד 0.4%.

 

18:10 - הוול סטריט ג'ורנל מדווח כי פייסבוק החלה במגעים עם המפקח על סחר בסחורות עתידיות (Commodity Futures Trading Commission - CFTC)  בנוגע ליצירת מטבע וירטואלי משלה.

 

17:10 - מדד מנהלי הרכש למגזר השירותים של מכון ISM ירד במהלך חודש מאי לרמת 52.1 נקודות, זאת לעומת תחזיות השוק שעמדו של 53 נקודות. מדובר בקצב הצמיחה האיטי ביותר מאז אקוטובר 2016.

 

17:00 - המסחר עבר לירידות של עד 0.6%. ברקע

 

16:30 - המסחר בוול סטריט נפתח בעליות שערים קלות של עד 0.3% במדדים המובילים נאסד"ק ודאו ג'ונס טבע עולה ב-5.5%. גוגל בולטת לשלילה עם ירידה של 4.5% על רקע הדיווח כי משרד המשפטים האמריקאי מתכוון לפתוח בחקירה נגד גוגל. לפי דיווח בוול סטריט ג'ורנל, החקירה מתמקדת בפרקטיקות עסקיות סביב מנוע החיפוש ושירותים אחרים של החברה. במשרד כבר פנו למבקרים חיצוניים של החברה.

 

לדברי מקורות עם ידע בנושא, בשבועות האחרונים חטיבת ההגבלים העסקיים במשרד הניחה את היסודות לחקירה. החטיבה ונציבות הסחר הפדרלית (FTC), שחולקת אתה אחריות רגולטורית בתחום, קיימו בשבועות האחרונים דיונים בשאלה מי יפקח על החקירה. ה-FTC, שב-2013 סגרה חקירה בסוגיות דומות מבלי לנקוט בסנקציות נגד גוגל, הסכימה לתת למשרד המשפטים את האחריות בתחום.

 

גוגל גוגל צילום: Pixabay

 

 

15:30 - לקראת פתיחה בוול סטריט: צפי לירידות של 0.5% במדדים המובילים, כך מאותתים החוזים העתידיים. רפי גוזלן, הכלכלן הראשי, IBI בית השקעות: "התרחבות מלחמת הסחר ממשיכה להכביד על השווקים הפיננסיים כשהסנטימנט השלילי מאפיין את מרבית הנכסים. יחד עם זאת, עוצמת ירידת התשואות בשוק האג"ח הממשלתיות בארה"ב, המשקפת ציפיות למהלך של כ-3 הפחתות ריבית, אינה עקבית ביחס לסביבת התנאים הפיננסיים מה שמציב את האפיק המנייתי בסיכון גבוה להמשך ירידות.

 

 

 צילום: בלומברג

 

13:00 - תשואת אג"ח ארה"ב לעשר שנים יורדת ב-5 נקודות בסיס ל-2.097% - רמתה הנמוכה ביותר מאז אוקטובר 2016.

סחורות: הנפט מסוג WTI מתחזק ב-0.7% ל-53.9 דולר לחבית, הנפט מסוג ברנט עולה ב-0.3% ונסחר תמורת 62.2 דולר לחבית.

המדדים המובילים מחקו את הירידות מתחילת יום המסחר - המדדים דאקס ופוטסי מוסיפים לערכם 0.5%, קאק נסוג בפחות מ-0.1%.

10:15 - הבורסות באירופה מתנהלות הבוקר במגמה שלילית על רקע התגברות החששות מיחסי הסחר הגלובליים. בורסת לונדון מאבדת 1% מערכה, פרנקפורט נחלשת ב-0.8% ופריז נסוגה ב-0.7%. מניית דויטשה בנק בולטת עם ירידה של 3.3%.

מוקדם יותר רשמו הבורסות באסיה ירידות על רקע המגמה השלילית שנרשמה ביום שישי בוול סטריט עם ההסלמה במלחמת הסחר. מדד שנגחאי נחלש ב-0.3%, ניקיי מחק 0.9% והאנג סנג נסחר כעת בירידה של 0.3% גם הוא.

ביום שישי ירד דאו ג'ונס ב-1.4% ונאסד"ק איבד 1.5%, אחרי שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ איים להעלות את המכסים על כל המוצרים המיובאים ממקסיקו באופן הדרגתי עד רמה של 25% - אם סוגיית ההגירה הבלתי חוקית מהמדינה לא תיפתר. ההצהרה המפתיעה התרחשה על רקע לחצי הסחר בין סין וארה"ב, שתי הכלכלות המובילות בעולם.

בהתפתחות האחרונה במלחמת הסחר בין שתי המדינות, הזהיר שר ההגנה הסיני ווי פאנגה כי ארה"ב לא תוכל להתערב בסכסוכים בטחוניים הנוגעים לים סין הדרומי ולטייוואן. ממלא מקום שר ההגנה האמריקאי, פטריק שנהאן, אמר שארה"ב "תפסיק ללכת על קצות האצבעות" סביב ההתנהלות של סין באסיה.

  צילום: שאטרסטוק


 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x