$
בורסת ת"א

צרות בצרורות: אנטי וירוס של ווינדוס מסיר תוכנות של סומוטו, המניה צוללת

חברת השיווק ופרסום באינטרנט דיווחה שאם הסרת התוכנות הייתה מתרחשת ברבעון הראשון של השנה היא הייתה מובילה לירידה של 16% בהכנסות; בשבוע שעבר הודיעה סומוטו שחוקרי רשות ני"ע פשטו על משרדי החברה בחשד למידע פנים

אורי גלאור 12:1902.06.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

מכה אחר מכה: סומוטו דיווחה הבוקר (א') למשקיעיה כי זיהתה דפוס שלפיו תוכנת אנטי וירוס של ווינדוס מסירה את תוכנות החיפוש של סומוטו בחלק מהמחשבים. מניית החברה, שעוסקת בשיווק מקוון בווידיאו ובמובייל ובהפצת אפליקציות, מתרסקת ב-22.4% במחזור גבוה יחסית בבורסת ת"א.


סומוטו ציינה בדיווח כי הסרת תוכנות החברה עלולה להוביל לירידה של 16% בהכנסות הרבעוניות (בהסתמך על נתוני הרבעון הראשון של 2019 ולירידה של 9% בהכנסות השנתיות (לפי נתוני השנה הקודמת). כלומר - בהתבסס על נתוני עבר, פגיעה כזאת הייתה גורעת 1.9 מיליון דולר מהכנסות הרבעון הראשון של 2019 ו-4.9 מיליון דולר מההכנסות השנתיות של 2018.

סומוטו הודיעה שהיא פועלת למציאת פיתרון שיקטין את ההשפעה על הכנסות החברה והחלה בהפצת פיתרון ראשוני.

שוקי אברמוביץ, יו"ר הדירקטוריון של סומוטו שוקי אברמוביץ, יו"ר הדירקטוריון של סומוטו צילום: עמית שעל       

ביום שלישי האחרון דיווחה סומוטו שחוקרי רשות ניירות ערך פשטו על משרדי החברה וערכו חיפוש בחשד לביצוע של עבירות שימוש במידע פנים ועבירות פנים. ביום שלישי נחלשה מניית סומוטו ב-3.1% וביום רביעי שלמחרתו איבדה 2.1% נוספים.

על פי החשד, המייסד איל יעקב מכר מניות של סומטו בהיקף של 4.3 מיליון שקל, בעסקאות מחוץ לבורסה, בטרם התפרסם מידע שלילי מהותי לגבי הכנסותיה בשנת 2017. בכך הוא נמנע מהפסד של כ-762 אלף שקל. יעקב עוכב לחקירה על ידי חוקרי הרשות ושוחרר בתנאים מגבילים ובהם הפקדת ערבות של 400 אלף שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x