$
בורסת ת"א

דוח"ות מאכזבים לסטרווד, אגרות החוב של החברה צנחו

חברת הנדל"ן האמריקאית רשמה הפסד נקי של 24.3 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2019. האג"ח נסחרות בתשואת זבל של 38%

יניב רחימי 19:1801.06.19

לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת הנדל"ן האמריקאית סטרווד פרסמה ביום חמישי האחרון דוחות חלשים לרבעון הראשון של 2019. התוצאות העסקיות מאכזבות אפילו ביחס לציפיות הנמוכות של המשקיעים מהחברה, שבבעלותה שבעה קניונים בארה"ב. בתגובה לדוחות, צנחו אגרות החוב של סטרווד ב־3.6% והן נסחרות בתשואה של 38%.

 

 

 

סטרווד הציגה ברבעון הראשון של 2019 ירידה חדה של 6.7% בהכנסותיה מדמי שכירות ושירותים נלווים. אלו הסתכמו ב־42.1 מיליון דולר, בהשוואה ל־45.8 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה. הירידה בסעיף ההכנסות נובעת מעזיבת שוכרים ומחידושים לטווח קצר, בדמי שכירות נמוכים יותר, לשוכרים ששילמו דמי שכירות גבוהים ביחס לפדיון שלהם. בשורת הרווח התפעולי, סטרווד רשמה ברבעון הראשון הפסד תפעולי של 6.3 מיליון דולר, בהשוואה לרווח תפעולי של 17.2 מיליון דולר שנרשם ברבעון המקביל אשתקד. המעבר להפסד נובע בעיקר מירידה של 29.3 מיליון דולר בשווי ההוגן של נדל"ן להשקעה. בשורה התחתונה סטרווד מציגה הפסד נקי של 24.3 מיליון דולר, לעומת רווח נקי של 3.5 מיליון דולר שנרשם אשתקד.

 

 

המנכ"ל מייקל גלימצ'ר המנכ"ל מייקל גלימצ'ר צילום: יניב רחימי

 

ה־NOI (הכנסות מנכסים מניבים, בעיקר דמי שכירות ודמי ניהול, בניכוי עלויות תפעול האתרים) של סטרווד ספג ברבעון הראשון של 2019 ירידה חדה של 10.8% והסתכם ב־25.3 מיליון דולר. הירידה ב־NOI נובעת, בין היתר, מעליויות פינוי שוכרים, עזיבות של שוכרים במהלך 2018 ולנוכח פערים בחידושי חוזי שכירות של שוכרים בעלי ביצועים נמוכים, בדמי שכירות נמוכים יותר בטווח הקצר. סטרווד מנסה להחליף את השוכרים הללו.

 

מלבד ההרעה המשמעותית בתוצאות העסקיות, סטרווד מדווחת לראשונה על כך שהיא קרובה להפרת יחס כיסוי החוב, בהתאם להסכם המימון בקניון Southlake שבאינדיאנה, ארה"ב. לפי הדיווח של סטרווד, יחס כיסוי החוב בסוף מרץ עמד בטווח של 2.35-2.29, בעוד שאם יחס הכיסוי יפחת מ־2.29, תחול מגבלת העברה מהתזרים הפנוי (Cash Management). עם זאת, סטרווד מציינת שהיא מעריכה כי תוכל לפרוע את התחייבויותיה גם אם תחול מגבלת ה־ Cash Managemnt ביחס להלוואת Southlake.

 

המשקיעים בשוק ההון ציפו לשחיקה בתוצאות העסקיות של סטרווד, מגמה שמלווה את החברה מהיום שבו הנפיקה אגרות חוב בישראל, במרץ 2018, וגייסה 910 מיליון שקל. אולם התוצאות בפועל היו מאכזבות גם ביחס לציפיות הנמוכות, מה שגרר תגובה שלילית, שבאה לידי ביטוי בירידה של 3.6% באגרות החוב של החברה. נכון להיום, אגרות החוב של סטרווד נסחרות במחיר של 41.2 אגורות ובתשואת אג"ח זבל של 38.1%, המעידה על חוסר האמון של המשקיעים ביחס ליכולת של החברה לעמוד בהתחייבויותיה במועדן. סטרווד היא חברת הנדל"ן האמריקאית בעלת התשואה הגבוהה ביותר מבין אלו שגייסו חוב באמצעות הנפקת אג"ח בישראל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x