$
בורסת ת"א

מייסד סומוטו נחקר בחשד לשימוש במידע פנים: מכר מניות לפני הודעה על צניחה בהכנסות

חוקרי רשות ני"ע פשטו אתמול על משרדי החברה - המייסד איל יעקב נחשד במכירת מניות לפני פרסום נתוני ההכנסות בשנת 2017; יעקב נחקר ושוחרר בתנאים מגבילים

תומר גנון 15:4728.05.19

חקירת רשות ניירות ערך בסומוטו: הרשות חוקרת חשד לשימוש במידע פנים ותרמית ני"ע של איל יעקב, מייסד חברת סומוטו לימיטד הבורסאית העוסקת בשיווק מקוון בוידיאו ובמובייל ובהפצת אפליקציות.

על פי החשד, יעקב מכר מניות של סומטו בהיקף של 4.3 מיליון שקל, בעסקאות מחוץ לבורסה, בטרם התפרסם מידע שלילי מהותי לגבי הכנסותיה בשנת 2017. בכך הוא נמנע מהפסד של כ-762 אלף שקל. יעקב עוכב אתמול (ב') לחקירה על ידי חוקרי הרשות ושוחרר בתנאים מגבילים ובהם הפקדת ערבות של 400 אלף שקל.

 

יעקב נמנה כאמור עם מייסדי החברה, ובתקופה הרלוונטית שימש כסמנכ"ל טכנולוגיות בחברה ובחברת הבת סומטו ישראל. עד ליום 14 באגוסט 2018 היה בעל עניין בחברה. מממצאי החקירה עולה כי ב-13 בדצמבר 2017, לאחר תום המסחר, החברה פרסמה דיווח מיידי מהותי לגבי היקף הכנסותיה וה-EBIDTA לשנת 2017.

 

בהשוואה לדיווחים הקודמים, עודכנו ההכנסות וה-EBIDTA כלפי מטה באופן משמעותי. כתוצאה מכך ירד שער המניה למחרת בשיעור חד של 24.5% ובמחזור מסחר חריג.

 

על פי החשד, יעקב ידע מבעוד מועד על המידע השלילי שדווח, ובהחזיקו במידע מכר את מניות החברה בעסקאות מחוץ לבורסה, בהיקף כספי של 4.3 מיליון שקל. בכך הוא נמנע מהפסד של כ-762 אלף שקל.

 

סומטו נסחרת בת"א לפי שווי שוק של כ-185 מיליון שקל. יו"ר החברה הוא שוקי אברמוביץ'.

 

עו"ד מאור ברדיצ'בסקי, המייצג את יעקב, מסר: "מרשי משתף פעולה באופן מלא והוא סמוך ובטוח כי בתום החקירה יתברר שלא דבק רבב בהתנהלותו".

ענת גואטה יו"ר רשות ני"ע
ענת גואטה יו"ר רשות ני"ע צילום: עודד קרני

בטל שלח
    לכל התגובות
    x