שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מיטב דש: הרווח הרבעוני זינק ב-45% הודות לצמיחה באשראי החוץ בנקאי ובחבר הבורסה

בית ההשקעות רשם רווח של 29 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2019; הדוחות חושפים שמנכ"ל מיטב דש ייכנס כשותף לצד החברה במיזמי השקעות אלטרנטיביות וכן כשותף מיעוט בקרן השקעות מבוססת אלגוריתם בנדל"ן בארה"ב

רחלי בינדמן 10:0228.05.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הרוח הגבית של שוק ההון סידרה למיטב דש דוח רבעוני חזק. בית ההשקעות דיווח הבוקר (ג') על רווח של 29 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2019 - זינוק של 45% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.


הסיבה המרכזית לעלייה ברווח היא העלייה ברווחי השקעות שהסתכמו ב-11 מיליון שקל לעומת מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2018.

ההכנסות מפעילות הגמל והפנסיה עמדו על 79 מיליון שקל, 2 מיליון שקל פחות מברבעון המקביל, בשל המשך שחיקה בדמי הניהול הממוצעים על רקע התחרות בענף.

         

אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש צילום: יובל חן


   

ההכנסות מניהול תעודות סל עלו ב-6 מיליון שקל ל-27 מיליון שקל. זאת למרות שסך הנכסים המנוהלים בקרנות הסל עמד בסוף מרץ על 22.1 מיליארד שקל לעומת 26.1 מיליארד שקל שנוהלו בתעודות הסל ברבעון המקביל אשתקד.

ההכנסות מניהול קרנות נאמנות, שגם הן נהנות מהעליות החדות בשווקים, עלו ברבעון ב-4 מיליון שקל ל-52 מיליון שקל, וההכנסות מניהול תיקים עלו במיליון שקל ל-7 מיליון שקל.

מיטב דש, המחזיקה גם בפעילות אשראי חוץ בנקאי, רשמה בתחום הכנסות של 18 מיליון שקל - 4 מיליון שקל יותר מברבעון המקביל. זאת בזכות עלייה בתיק האשראי של חברת האשראי החוץ בנקאי פנינסולה.

גם פעילות הברוקראז' הציגה צמיחה יפה עם הכנסות של 31 מיליון שקל - 6 מיליון שקל יותר מהרבעון המקביל אשתקד. הרווח התפעולי שלא כולל את ההכנסות מתיק ניירות הערך עמד על 54 מיליון שקל - 15% יותר מהרבעון המקביל אשתקד. הוצאות השיווק, התפעול, ההנהלה והכלליות עלו ב-7.1% ל-181 מיליון שקל.

 

עוד חושפים הדוחות כי השבוע אישר דירקטוריון מיטב דש מסגרת להשקעה של המנכ"ל אילן רביב ונושא משרה נוסף, יחד עם החברה במיזמים של השקעות אלטרנטיביות.

בהתאם להחלטה, המנכ"ל ונושא המשרה הנוסף מחוייבים להשקיע יחד עם החברה במיזמים של השקעות אלטרנטיביות כך שהיחס בין חלקה של החברה בהשקעה לחלקם של המנכ"ל ונושא המשרה הבכירה יהיו 90%-10% עד לסכום מקסימלי של 50 אלף דולר בכל מיזם (שני נושאי המשרה יחד), ועד לסכום השקעה מצטבר של 200 אלף דולר בכל המיזמים לתקופה של שנתיים.

אם רביב או נושא המשרה השני יעזבו את מיטב דש בתקופה של שנה וחצי ממועד ההשקעה, לבית ההשקעות תהיה אופציה לרכוש את חלקו במחיר ההשקעה בתוספת 10% לשנה.

 

במקביל אישר הדירקטוריון הקמת קרן השקעות בהלוואות מגובות נדל"ן בארה"ב. מיטב דש תעסוק באמצעות השותף הכללי של הקרן בהפעלה וניהול של קרן ההשקעות, כשהשותף הכללי יהיה בשליטת מיטב דש ויתרת המניות בשותף הכללי תוחזק על ידי צדדים שלישיים, אילן רביב ונושא משרה נוסף.

הקרן תתמקד בהשקעות בהלוואות מגובות נדל"ן בארה"ב כאמור בהתאם לאלגוריתם לזיהוי הלוואות שאמורות להשיג תשואה עודפת על תיק השוק של הלוואות נדל"ן הנמכרות בפלטפורמות דיגיטליות קיימות בארה"ב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x