שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

הדרך של BOL לקנדה הקפיצה את מחזור המסחר של עמיר שיווק פי 11

התשקיף הראשוני של BOL הזניק את מניית המשקיעה העיקרית בחברת הקנאביס ב־17.5%

צלי גרינברג 07:5127.05.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת הקנאביס הישראלית BOL הגישה ביום שישי האחרון תשקיף ראשוני לקראת הנפקה מתוכננת בבורסת טורונטו שבקנדה. חברות הקנאביס הישראליות רוצות גם הן להידבק באבק הערכת השווי המבוקש, העומד על כמיליארד דולר, ומקוות כי הוא יסייע להן להעלות את השווי שלהן בבורסה המקומית. 

עם זאת, בעוד חברות הסקטור המשיכו אתמול (א') להיסחר בתנודתיות אופיינית שלא הציגה השפעה כלשהי של ההנפקה המתוכננת של BOL עליהן, מניית חברת עמיר שיווק סיימה את יום המסחר עם זינוק של 17.5% שהעמיד אותה על שווי שוק של 497.5 מיליון שקל. מחזור המסחר במניית החברה קפץ פי 11.6 ל־7.52 מיליון שקל לעומת ממוצע מחזור מסחר יומי שעמד על 646.8 אלף שקל בחודש האחרון. ביום חמישי האחרון, שהיה יום המסחר האחרון טרום התשקיף עמד מחזור המסחר של BOL על 93.3 אלף שקל. גם כמות העסקאות עלתה ועמדה אתמול על 903 עסקאות לעומת ממוצע העסקאות בחודש האחרון שעמד על 105.8 עסקאות בלבד, כאשר מספר העסקאות ביום המסחר האחרון טרום התשקיף עמד על 27 בלבד.

 

עמיר שיווק שבבעלות התאחדות האיכרים היא המשקיעה הגדולה בחברת הקנאביס BOL, ויחד עם ליאון קופלר, בעלי סופר־פארם, חתמה על הסכם השקעה של עד 38 מיליון דולר באמצעות הלוואה.

 

 

תמורת ההלוואה קיבלו המשקיעים מניות המירות של עד 28% מהון מניות BOL (לפני דילול). עמיר שיווק וקופלר מחזיקים ב־16.5% וב־8.5% מ־BOL בהתאמה. לשניים קיימת אפשרות להגדיל את אחזקתם המשותפת ל־49% ממניות החברה (לפני דילול) תמורת הגדלת ההלוואה ל־60 מיליון דולר. אם יעשו כן יחד עם השגת השווי המוערך, עמיר שיווק צפויה להיות המרוויחה העיקרית מהמהלך עם אחזקה בשווי של 323 מיליון דולר אחרי ההנפקה, ואילו אחזקתו של קופלר תגיע לשווי של 167 מיליון דולר.

מה דעתך על מניית אינטרקיור:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אבל יש עוד מרוויחה מהגשת התשקיף של BOL וההערכות על שווי ההנפקה שלה - חברת הביומד אינטרקיור, שסיימה את יום המסחר אתמול בעלייה של 3.9%. אינטרקיור, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 865 מיליון שקל, דיווחה באפריל השנה כי חברת הקנאביס קנדוק פארמה, הנמצאת בבעלותה המלאה, הגישה תשקיף חסוי לרשות ניירות ערך האמריקאית להנפקה ראשונה בבורסת נאסד"ק בארה"ב. ההערכות הן כי גם קנדוק מכוונת לשווי של מיליארד דולר.

 

גורמים בתחום הקנאביס אמרו ל"כלכליסט", כי "כל עוד אינטרקיור היתה היחידה שכיוונה לשם, זה היה נראה כמו משאלת לב. כעת, כשגם BOL בדרך להנפקה בשווי דומה ועם תשקיף גלוי, זה תורם גם לחיזוקן של אינטרקיור וההנפקה המתוכננת של החברה־הבת שלה".

 

 

מיכאל מנדלסון מנכ"ל עמיר שיווק מיכאל מנדלסון מנכ"ל עמיר שיווק צילום: יאיר שגיא

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x