שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

"סכום מופקר ללפידות, אפעל להרחיב את חוק השכר לחברות ריאליות"

ח"כ שלי יחימוביץ' שיזמה את חוק הגבלת שכר בכירים במגזר הפיננסי אמרה, כי הסכום שאושר "עומד על פי 250 מעלות שכר המינימום בחברה שלפידות עומד למנכ"ל. זה פער שראוי למשטר מלוכני ולא לחברה מודרנית שמתנהלת לפי קודים של הגינות"

רחלי בינדמן 17:5326.05.19

ח"כ שלי יחימוביץ' שיזמה את חוק הגבלת שכר בכירים במגזר הפיננסי התבטאה בנוגע לאישור חבילת השכר לאיל לפידות בשיכון ובינוי ואמרה, "21 מיליון שקל שנתי הם סכום מופקר, בושה לאספה הכללית, אפנה לדירקטוריון שלא יאשר ואפעל להרחבתו של חוק הגבלת שכר בכירים גם למגזר הראלי".

 

נזכיר כי שכרו המבוקש של לפידות ב-2014 כמנכ"ל הפניקס שלבסוף טורפד על ידי הממונה על שוק ההון היה זה שהוליד את מגבלת חוק שכר הבכירים בגופים הפיננסים שיזמה ח"כ יחימוביץ'. כעת מאותתת יחימוביץ כי תפעל להגביל את השכר בכלל המשק.

 

אייל לפידות אייל לפידות צילום: שאול גולן

 

"זה סכום מופקר, על חשבון ציבור החוסכים, שגם אם לוקחים את ההערכה המינימלית של החבילה, עומד על פי 250 מעלות שכר המינימום בחברה שהוא עומד למנכ"ל. זה פער שראוי למשטר מלוכני ולא לחברה מודרנית שמתנהלת לפי קודים בסיסיים של הגינות ושל הגיון עסקי. החבילה היא חרפה לאספה הכללית שאישרה אותה, ובפרט לאלה מהמוסדיים שהרימו יד בעד פגיעה בלקוחותיהם. בכוונתי לפנות לדירקטוריון ולבקש מחבריו שלא יאשר אותה", אמרה.

 

יחימוביץ' הוסיפה, "כמו כן, נוכח ההוכחות החותכות להצלחתו של חוק הגבלת השכירים במגזר הפיננסי – שהזניק את השכר הנמוך בסקטור, יצר זיקה מסויימת בינו ובין שכר הבכירים והגביל אותו באופן שפוי ומתון - בכוונתי לפעול להרחבת החוק גם למגזר הראלי, כדי שמצג כזה של אטימות ושל כשל בקבלת החלטות לא יחזור על עצמו. הצעת החוק הונחה כבר עם פתיחת המושב.

 

"השכר ההזוי שנטל לפידות בהיותו מנכ"ל הפניקס בשנים שבהן פיגרה החברה בביצועיה היו אחד הטריגרים לכך שמקץ שנים הצלחתי להעביר את חוק הגבלת שכר בכירים במגזר הפיננסי, בתמיכתם של שר האוצר משה כחלון ויו"ר ועדת כספים משה גפני. יש סבירות שגם עכשיו, למרבה האירוניה, תסייע החזירות שבשכרו של לפידות להרחבת החוק עוד יותר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x