$
בורסת ת"א

ועדת ההשקעות של הראל התנגדה פה אחד לשכר לפידות

חברת הביטוח שבשליטת משפחת המבורגר החליטה להתנגד לחבילת השכר של אייל לפידות כמנכ"ל שיכון ובינוי, בעלות של 21 מיליון שקל בשנה; הראל מחזיקה 5% מזכויות ההצבעה בשיכון ובינוי

רחלי בינדמן 12:1223.05.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת הביטוח הראל, שבשליטת משפחת המבורגר ובראשה עומד היו"ר יאיר המבורגר, החליטה להתנגד לחבילת השכר של אייל לפידות כמנכ"ל שיכון ובינוי, כמו גם לשכרם של היו"ר תמיר כהן והמנכ"ל הפורש משה לחמני.


הראל המחזיקה 5% מזכויות ההצבעה בשיכון ובינוי מהווה כ-10% מקולות המיעוט שיכריעו את ההצבעה שלה נדרש רוב של 50% מבעלי מניות המיעוט. המבורגר מכהן גם כיו"ר איגוד חברות הביטוח. עוד נודע לכלכליסט כי בית ההשקעות מור המחזיק 4% ממניות שיכון ובינוי תומך בשכר לפידות ויצביע בניגוד להמלצת חברת הייעוץ עצה הוא עובד, עמדה, שהמליצה להתנגד לשכר.
      
      

מימין: אייל לפידות ויאיר המבורגר מימין: אייל לפידות ויאיר המבורגר צילום: פאביאן קולדורף, מיה כרמי-דרור


   

הראל משתמשת בשירותיה של חברת הייעוץ אנטרופי שתומכת בשכר לפידות אך חברי ועדת ההשקעות של הראל החליטו לא להקשיב להמלצתה באופן חריג.

בראש ועדת ההשקעות של חברת הביטוח הראל עומד משה דברת, בעבר מנכ"ל משרד הכלכלה ומנהל מרכז ההשקעות במשרד התמ"ת, ובהמשך דירקטור בלאומי, שהתמודד ב־2010 גם על תפקיד יו"ר הבנק. עוד בוועדה: דורון כהן; יובל ברונשטיין, בעבר מנכ"ל קבוצת עזריאלי; וגילי כהן, בעברו מנהל השקעות ראשי של בית ההשקעות אקסלנס.

כעת עובר גורל השכר של לפידות בגובה עלות של 21 מיליון שקל בשנה לפתחם של אבשלום פלבר, יו"ר ועדת ההשקעות של מנורה ויתר חברי הועדה הכוללים בין היתר גם את יאיר סרוסי, יו"ר בנק הפועלים לשעבר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x