$
בורסת ת"א

לאחר החקירה ברשות ני"ע: מנכ"ל קדימהסטם פורש מתפקידו

החברה מודיעה על פרישתו המיידית "בהסכמה" של יוסי בן יוסף, הנחשד בביצוע עבירות הונאה ומרמה, מתפקידיו כמנכ"ל וכדירקטור - ימשיך לכהן כנשיא כבוד וכיועץ אסטרטגי; הדירקטור רמי אפשטיין מונה למנכ"ל החדש

מיקי גרינפלד 11:1620.05.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

שלושה חודשים לאחר מעצרו לחקירה ברשות ני"ע, מנכ"ל קדימהסטםיוסי בן יוסף מסיים את תפקידו בחברה. בן יוסף צפוי לפרוש גם מכהונתו כדירקטור - בשני המקרים הפרישה נכנסה לתוקף באופן מיידי.  

החברה מציינת בהודעה לבורסה כי החלטת הפרישה של יוסף, שכיהן כ-11 שנה בתפקיד, התקבלה ב"הסכמה" - קדימהסטם ממנה את הדירקטור רמי אפשטיין למנכ"ל החדש שלה. "החברה מתכבדת להודיע כי ביום 19 במאי הגיעו החברה ומנכ"ל החברה מר יוסי בן יוסף להסכמה על סיום כהונתו כמנכ"ל החברה ומינויו כנשיא כבוד של החברה וכן כיועץ אסטרטגי למנכ"ל החברה. מר בן יוסף יסיים את תפקידו כמנכ"ל החברה באופן מיידי".

 

ב-20 בפברואר עצרה רשות ני"ע לחקירה את בן יוסף, מנכ"ל חברת הביומד קדימהסטם, שנחשד בביצוע עבירות של שימוש במידע פנים, תרמית בני"ע, קבלת דבר במרמה והלבנת הון.  במרכז החקירה הנוגעת גם לחברות נוספות עומד מתווך ומפיץ ני"ע הוותיק מנחם וינברג מבני ברק.

 

לפי החשדות, בן יוסף השתמש בבית ההשקעות רוסאריו קפיטל כדי להסוות תשלום עמלות אסורות בהיקף של מאות אלפי שקלים תמורת גיוס משקיעים לוינברג. הכסף שעבר לווינברג באמצעות רוסאריו קשור לגיוס משקיעים פרטיים שמתווך ומפיץ ני"ע הוותיק הביא להנפקה שביצעה קדימהסטם בנובמבר 2017, ובמסגרתה גייסה חברת הביוטק 23 מיליון שקל.

 

החתם המוביל בהנפקה היה רוסאריו, שנהנה מעמלה של 6% מהגיוס - כ־3 מיליון שקל. על פי החשד, לאחר קבלת העמלות העביר בית ההשקעות, בניהולו של ליאור פייס שנחקר בפרשייה, מאות אלפי שקלים מתוך הסכום שהתקבל לווינברג. בן יוסף השתמש ברוסאריו כצינור להעברת העמלות לווינברג, כך החשד, משום שלחברה היה אסור לשלם ישירות לפעיל שוק ההון.

 

כמו כן, על פי החשד, בן יוסף מסר לוינברג מידע מוקדם לגבי הדיווח מידי ומהותי על מו"מ מתקדם לביצוע גיוס הון במסגרת הקצאה פרטית שעליה דווח לראשונה בסוף אוגוסט 2018. חשד נוסף בחקירה נגד בן יוסף וויינברג, נוגע להוצאה במרמה של כספים בהיקף מאות אלפי שקלים מקופת קדימהסטם תוך הסתרת ייעודם של הכספים.

 

מחליפו של בן יוסף בקדימהסטם, רמי אפשטיין, הוא בעל תואר שני במשפט מסחרי וקניין רוחני מאוניברסיטת King’s College בלונדון, ותואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העיברית בירושלים. בין היתר הוביל כמייסד במשותף וחבר דירקטוריון הקמתה ואת הנפקתה של חברה ביודנווקס (BiondVax) בבורסת תל אביב, ורישומה מאוחר יותר למסחר גם בבורסת נאסד"ק.

 

יוסי בן יוסף יוסי בן יוסף

בטל שלח
    לכל התגובות
    x