$
בורסת ת"א

מחזיקי האג"ח בחרו: קייסטון תרכוש את אחזקות אפריקה ישראל במפעיל כביש 6

ההצעה של קרן קייסטון וחברות הביטוח הפניקס וכלל הועדפה על פני ההצעה של דור אלון שבשליטת מוטי בן משה; המוסדיים מסרבים למכור אחזקות לבן משה לאחר שנסוג מעסקת אפריקה ישראל; הקרן העניקה לחברת המפעיל שווי של 510 מיליון שקל

גולן חזני 15:2919.05.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

מחזיקי שלוש סדרות האג"ח של אפריקה ישראל החליטו לקבל את ההצעה של קרן קייסטון, המשותפת לה ולחברות הביטוח הפניקס וכלל ביטוח, על רכישת אחזקות אפריקה ישראל בחברת המפעיל של כביש 6.


ההצעה הועדפה על זו של דור אלון שבשליטת מוטי בן משה, למרות שההצעה של דור אלון היתה גבוהה יותר. ההסדר הוא בכך שהגופים המוסדיים מסרבים למכור אחזקות לבן משה לאחר הנסיגה שלו מעיסקת אפריקה ישראל, ולא סומכים על כך שיממש את ההצעה שהגיש.

      

כביש 6 כביש 6 צילום: עמית שעל

      


קרן קייסטון, של רוני בירם, גיל דויטש ונבות בר, כבר סיכמה על רכישה של אחזקות קבוצת אלון בכביש, והעניקה בהסכם לכלל והפניקס אופציה לרכוש 32% מהמניות שתקבל קייסטון בעיסקה. שיכון ובינוי שמחזיקה כיום ב-35.5% ממניות חברת המפעיל תרכוש 11.5% נוספים ותעלה לאחזקות של 46%, ואילו כלל והפניקס יקבלו אופציה לרכישת 32.5% מהמניות.

קייסטון העניקה שווי של 510 מיליון שקל לחברת המפעיל, שמורכב משווי פעילות של 336 מיליון שקל ועוד סכום של 174 מיליון שקל שכולל את המזומנים שבקופת החברות בשווי של 170 מיליון שקל ועוד 4 מיליון שקל המשקפים מחצית משווי ההשקעות לזמן קצר של החברות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x