שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

מנכ"ל טילריי: מגדלי הקנאביס בקנדה משקרים לגבי הכמות שהם יכולים לגדל

אחרי פרסום דוחות הפסדיים אמר המנכ"ל ברנדון קנדי שטילריי מתמודדת עם מחסור בתוצרת חקלאית, והאשים את המגדלים במדינה שמנפחים את הכמות שאותה הם מסוגלים לספק; גם חברת הקנאביס אורורה הציגה הפסד רבעוני

צלי גרינברג 20:5915.05.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברות הקנאביס הקנדיות עברו את שלב ההייפ ומתחילות להתמודד עם התוצאות העסקיות של פעילותן.


חברת הקנאביס הקנדית טילריי (Tilray), שנסחרת בבורסת נאסד"ק בשווי 4.8 מיליארד דולר, העמיקה את הפסדיה ברבעון הראשון של 2019 ל-20.3 מיליון דולר ברבעון הראשון, או 32 סנט למניה, מול הפסד של 5.2 מיליון דולר או 7 סנט למניה ברבעון המקביל. ההכנסות צמחו ל-23 מיליון דולר, לעומת 7.8 מיליון דולר ברבעון המקביל. צפי האנליסטים עמד על הפסד של 25 סנט למניה והכנסות של 20.5 מיליון דולר.

         

קנאביס קנאביס צילום: אתר החברה


      

ברנדון קנדי, מנכ"ל טילריי, אמר בצל הדיווח הכספי שהחברה מתמודדת עם מחסור בתוצרת חקלאית של קנאביס באיכות גבוהה. קנדי הוסיף כי הוא מאמין שהמחסור ימשיך להוות בעיה בקנדה בשנה וחצי - שנתיים הקרובות. עוד אמר המנכ"ל כי יצרני הקנאביס הקנדים היו מוכרים הרבה יותר לו מגדלי הקנאביס במדינה לא היו משקרים לגבי הכמות שאותה הם יכולים לגדל.

גם חברת הקנאביס הקנדית אורורה (Aurora), שנסחרת בבורסת ניו יורק בשווי 8.4 מיליארד דולר, הציגה הפסד בדוחות הרבעוניים. החברה דיווחה על הפסד נקי של כ-117.4 מיליון דולר ברבעון השלישי הפיסקלי, לעומת הפסד של 14.8 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

עם זאת, אורורה הגדילה את ההכנסה שלה ל-55.7 מיליון דולר, לעומת 11.9 מיליון דולר התקופה המקבילה אשתקד. החברה דיווחה שייצרה 15.59 טון קנאביס במהלך הרבעון השלישי, ומכרה 9.16 טון, שכמעט והכפיל את התוצר שלה. כן ציינו באורורה שהמתקן של החברה באלברטה קנדה, בשם אורורה סקיי, צפוי לייצר עד סוף הרבעון הרביעי 25 טון קנאביס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x