$
בורסת ת"א

יחידת הקנאביס במשרד הבריאות לא מאשרת לברק רוזן להיות בעל עניין בקנביט

החברה פנתה ליחידה בבקשה לבצע בדיקה נוספת; רוזן: "אני מעריך את הרגולציה, ובטוחני כי לאחר בדיקה חוזרת הדברים ייראו אחרת"; קנביט הודיעה כי הסכם ההשקעה של הקבוצה אותה מוביל רוזן יצא לפועל בכל מקרה

צלי גרינברג 17:0514.05.19

חברת הקנאביס קנביט פארמסוטיקלס (הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 182.9 מיליון שקל), דיווחה היום, כי היק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות) לא אישר לברק רוזן לכהן כבעל עניין בחברה. הנימוק להחלטת היחידה במשרד הבריאות לא צויין בדיווח, אך החברה כן מבהירה כי פנתה ליק"ר לביצוע בדיקה נוספת בנושא - הפנייה אושרה על ידי הרגולטור ותתבצע בקרוב.  

כל גורם המבקש להיות בעל עניין בחברת קנאביס חייב לעבור את אישור היק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות). לאחר מעבר תיקון פקודת הסמים המסוכנים ב-25 לדצמבר 2018 ניתנו גם למשטרת ישראל סמכויות פיקוח ואכיפה על עיסוק הקנאביס הרפואי, וסמכויות לוועדה חיצונית כדי לבחון מתן או מניעה של רישיון עיסוק בקנאביס במקרים של חילוקי דעות בין המשטרה לבין היק"ר.

 

ברק רוזן אמר לכלכליסט בתגובה להחלטה שההשקעה של הקבוצה תצא לפועל והאישורים הנדרשים יתקבלו:  "העיסקה תושלם בכל מקרה. ויתרנו על כל התנאים המתלים. אני מעריך מאוד את הרגולציה, ובטוחני כי לאחר בדיקה חוזרת הדברים ייראו אחרת ונקבל האישורים הדרושים. קנביט תהיה מהשחקנים המובילים בשוק".

 

במסגרת תיקון החוק האמור, ניתן רישיון לעיסוק בקנאביס לפי שיקול דעתו של מנהל היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות (היק"ר) - כיום מכהן בתפקיד יובל לנדפשט. מתן הרישיון מותנה גם בתנאי אבטחה ומיגון לפי דרישת המשטרה. עוד נקבע, כי מי שיפר את תנאי הרישיון לעיסוק בקנאביס רפואי צפוי ל-24 חודשי מאסר או קנס של 75 אלף שקל. לנדשפט סירב להתייחס לשאלה מדוע רוזן לא אושר.

 

רוזן, בעל שליטה משותף בחברת הנדל"ן קנדה ישראל, ביקש להפוך לבעל שליטה בקנביט ב-30 לינואר השנה, כשחתם יחד עם קבוצת משקיעים על הסכם השקעה משותפת של 24 מיליון שקל בחברה - מאז גדל סכום ההשקעה ל-2 מיליון שקל עם כניסתם של משקיעים נוספים - שעתידים היו להחזיק מעל 59% ממניות החברה. ב-18 לאפריל השנה הנפיקה החברה  19% ממניותיה וגייסה 31.4 מיליון שקל מהציבור, ובכך דוללה הקבוצה ל-52% החזקה. באותו היום החברה גם אישרה את העסקה עם קבוצת המשקיעים בראשות רוזן.

 

עוד ציינה החברה בדיווח, שקבוצת המשקיעים, אותה מוביל רוזן - המחזיקה בשליטה בחברה (52%) - הודיעה לה, כי היא מוותרת על כל התנאים המתלים הקבועים בהסכם ההשקעה (שטרם התקיימו עד למועד הדיווח), ובכוונתה להשלים ההשקעה עד לסוף חודש מאי 2019 בין אם רוזן יאושר כבעל עניין בחברה ובין אם לא.

 

 

ברק רוזן ברק רוזן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x