$
בורסת ת"א

שואפים אבל פחות: הורדת תחזית בפנאקסיה

פנאקסיה הורידה ב־16%—27% את תחזית ההכנסות שלה ל־2019 בשל "שינויים בהערכות לגבי מועד ואופן כניסת הרפורמה לתוקף". הנתונים המעודכנים פורסמו לבקשת רשות ני"ע

צלי גרינברג 08:1413.05.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

ביום שלישי תערוך חברת הרודיום הציבורית, שעתידה להתמזג עם חברת הקנאביס פנאקסיה, אסיפת בעלי מניות. לקראת האסיפה, שנדחתה משבוע שעבר, עדכנה החברה את המידע בזימון שנוגע לפנאקסיה לבקשת רשות ני"ע. 

מהזימון המעודכן עולה כי פנאקסיה הנמיכה את תחזית ההכנסות שלה ל־2019 בשיעור של 16%—27%. בתחילת ינואר העריכה החברה שהכנסותיה בשנה זו יעמדו על 47.8 מיליון שקל, ואילו כעת החברה מעריכה שההכנסות יסתכמו ב־35—40 מיליון שקל. לפי הזימון העדכני, הסיבה לפער בין התחזיות היא "שינויים בהערכות לגבי מועד ואופן כניסת האסדרה החדשה בשוק הקנאביס לתוקף". הכוונה היא לרפורמה בתחום הקנאביס הרפואי שמחייבת את מגדלי הקנאביס הרפואי לייצר את התוצר הסופי בחדרים נקיים ולמוכרו בבתי מרקחת.

 

בנוסף, החברה מבהירה כי קנדה וארה"ב, שנתונים לגבי שוקי הקנאביס שלהן הוצגו למשקיעים בזימון המקורי, אינן מהוות חלק מהשווקים הפוטנציאליים של החברה: "הנתונים ביחס לקנדה וארה"ב ניתנו לצורך השלמת התמונה למשקיעים, ובהתאם להסכם בין החברה ובעלי מניותיה לבין הרודיום, שווקים אלו אינם שווקים פוטנציאליים לחברה בשלב זה".

 

 

 דדי סגל יו"ר פנאקסיה דדי סגל יו"ר פנאקסיה צילום: Jaron Levisohn

 

הערכת השווי של פנאקסיה, טרם המיזוג עם הרודיום, נותרה על כנה — 571 מיליון שקל במידה שיתאפשר יצוא חלקי ו־753 מיליון שקל במידה שיתאפשר יצוא מלא — חרף הורדת תחזית ההכנסות, וזאת משום שמאז ינואר, אז הוצגה התחזית המקורית, החברה חתמה על שורה של עסקאות שתומכות בהערכת השווי. עם זאת, החברה הדגישה שרכיב היצוא, שבינתיים לא ידוע מתי ייצא לפועל, מהווה 65%—70% מהערכת השווי שלה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x