בורסת ת"א

רשמית - מנכ"לית נכסים ובניין סגי איתן התפטרה; אלשטיין יחליפה כממלא מקום

איתן כיהנה 15 שנה בתפקיד - לפני שלושה חודשים סיכמה איתן עם אלשטיין, בעל השליטה בקבוצת אי.די.בי. על פרישתה הצפויה; איתן מונתה לתפקיד בשנת 2004 על ידי בעל השליטה הקודם נוחי דנקנר

גולן חזני 08:3712.05.19

עכשיו זה רשמי - סגי איתן התפטרה מתפקידה כמנכ"לית נכסים ובניין החברה הבת של דסק"ש מקבוצת אי.די.בי - חודשים ספורים לאחר הדיווחים על פרישתה בפועל  מהחברה.

 

נכסים ובניין מדווחת הבוקר (א') שאלשטיין עצמו יכהן כמ"מ מנכ"ל. מדובר במינוי זמני ככל הנראה, עד למינוי מנכ"ל קבוע לחברה. איתן כיהנה בתפקיד מאז שנת 2004, ובחודש פברואר סוכם בינה לבין בעל השליטה באי.די.בי אדוארדו אלשטיין על פרישתה.

 

דסק"ש מחוייבת לצמצם שכבה נוספת בפירמידת החברות שלה בה היא מחזיקה בנכסים ובניין וזו בגב-ים הציבורית. אחת האפשרויות הנבחנות היא מיזוג בין גב ים ונכסים ובניין ועד לקבלת החלטה בעניין, הוחלט באידיבי כי אין טעם למנות מנכ"ל קבוע לנכסים ובניין.

 

נכסין ובניין נסחרת בבורסה בת"א בשווי של 1.99 מיליארד שקל - מניית החברה טיפסה ב-20% מתחילת 2019, שינוי כיוון חד לעומת השנה הקודמת שבה איבדה 17% מערכה. ההחזקה הגדולה של נכסים ובניין הוא בניין HSBC בניו יורק ששוויו עומד על כמיליארד דולר. החברה מפרסמת היום גם תחזית מקדימה לתוצאות הרבעון הראשון, על סמך נתונים ראשונים ולא מבוקרים – לקראת הנפקה אפשרית של אגרות חוב. החברה מעריכה שהרווח הנקי יעמוד על בין 35 ל-60 מיליון שקל, וכן שהיא צפויה לרשום הפסד של בין 5 ל-30 מיליון שקל משערוכי נדל"ן.

 

איתן מונתה למנכ"לית נכסים ובניין בשנת 2004 על ידי בעל השליטה הקודם של אי.די.בי. נוחי דנקנר (לאחר תפקידים בכירים בחברת אזורים). בריאיון שקויים עמה לפני שנתיים אמרה על דנקנר כי הוא "אדם עם לב זהב ומאחלת לו רק טוב".

 

עם זאת, מאז עברה החברה לשליטתו של אלשטיין, תחילה עם מוטי בן־משה ולאחר מכן אלשטיין לבדו, השתנתה מעט התמונה מבחינת איתן. זאת מהסיבה שתחום הנדל"ן נמצא בליבת העסקים של אלשטיין בארגנטינה. אלשטיין, שמשמש כיו"ר החברה ואחיו אלחנדרו, שמשמש כדירקטור, הם שהובילו את האסטרטגיה של החברה מאז רכשו אותה. בחודשים האחרונים אף הגדילה דסק"ש, שבאמצעותה שולט אלשטיין בנכסים ובניין את אחזקותיה בחברה.

 

בדצמבר 2018 הודיעה דסק"ש מקבוצת אי.די.בי - החברה האם של נכסים ובניין - על הצעת רכש ל־20% ממניות נכסים ובניין תמורת 365 מיליון שקל ומחיר של 290 שקל למניה. ההצעה נענתה רק חלקית, ובמהלך רכשה דסק"ש 2.55% ממניות החברה. אולם מאז המשיכה דסק"ש להגדיל את חלקה בנכסים ובניין בסדרה של רכישות.

  

סגי איתן סגי איתן צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x