$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

נייר חדרה תספק את האריזות של אמזון בישראל

לכלכליסט נודע כי בכירי החברה הוכשרו במטה אמזון בסיאטל על פי תקן חדש שנועד לצמצם עלויות

אורנה יפת 07:0012.05.19

לקראת כניסתה לפעילות בישראל, העניקה ענקית הסחר האלקטרוני אמזון לקבוצת נייר חדרה אישור רשמי להיות ספקית האריזות המורשה שלה בישראל. ל"כלכליסט" נודע כי בכירים בקבוצה הוכשרו לאחרונה במטה בסיאטל, כדי ללמוד את התקנים החדשים של אמזון ולהנחיל אותם לעובדים. ההיתר שניתן לקבוצה כולל אישור לייצור אריזות קרטון עבור לקוחות ישראלים שמוכרים באתר, הרשאה להדפסה דיגיטלית על קרטוני האריזות, וגם ייצור אבטיפוס של קופסאות חדשות.

 

 

 

נייר חדרה תספק אריזות על פי תקן חדש, הקרוי FFP, ונכנס בהדרגה בעולם. בשיטה זו האריזות יתוכננו בהתאמה לגודל המוצר ויאפשרו שילוח ללא אריזה נוספת. המעבר לשיטה זו נובע בין היתר כדי לחסוך בעלויות, שכן לא מעט מוצרים נארזים במארזים גדולים יותר משמעותית, ומלווים בחומרי נפח פנימיים המייקרים עלויות וגם פוגעים בסביבה.

עובד במחסן של אמזון עובד במחסן של אמזון צילום: בלומברג

 

כחלק מהטמעת התקן שלחה אמזון מכתבים לאלפי הספקים שלה כבר בשנה שעברה, והודיעה רשמית על חובת המעבר אליו עד לחודש ספטמבר 2019. טל דרבקין, מנהל Pack-ly מקבוצת נייר חדרה הסביר ל"כלכליסט" כי "55% מחלקן הפנימי של האריזות שנשלחות מסביב לעולם ריק, ה־FFP מציב סטנדרט חדש למוכרים וליצרנים, והוא המחמיר ביותר מבין שלושת האישורים אותם מעניקה אמזון למוכרים שלה".

 

מה דעתך על מניית נייר חדרה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

זהו צעד נוסף לקראת תחילת הפעילות של אמזון בישראל. בשבוע שעבר החברה שלחה אי־מייל בו הזמינה סוחרים ישראלים המוכרים דרכה בחו"ל להשתתף בתוכנית Local Delivery, ולספק הזמנות ישירות גם לצרכנים ישראלים דרך הפלטפורמה שלה. זאת באמצעות מודל שנקרא Fulfilment By Merchant, כלומר השילוח והאספקה נעשים לצרכנים הישראלים מישראל, מבלי שאמזון מקימה כאן מחסנים.

 

עבור נייר חדרה הפעילות מול אמזון היא פעילות חדשה ונמצאת בתהליכי הקמה, ולכן לא ניתן להעריך בשלב זה את ההכנסותיה העתידיות. פעילות אריזות הקרטון בקבוצה מבוצעת על ידי החברה הבת כרמל, המוחזקת ב־94% על ידי נייר חדרה. תחום האריזות מקרטון מוערך בישראל בכ־1.5 מיליארד שקל, כאשר כרמל מחזיקה כרבע ממכירות כלל השוק. על פי דו"חות הקבוצה, ההכנסות מתחום זה מהוות כ־30% מהכנסות נייר חדרה ונמצאות במגמת עלייה בשלוש השנים האחרונות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x