$
שווקי חו"ל

יצרנית הבירה אנהאוזר בוש מתכננת הנפקת ענק בהונג קונג

החברה מתכננת להנפיק את החטיבה האסייתית שלה, באדוויזר ברואינג, בהמשך השנה; עשויה לגייס 7 מיליארד דולר

שירות כלכליסט 21:5010.05.19
החטיבה האסייתית של ענקית הבירה אנהאוזר בוש הגישה היום (ו') בקשה להיסחר בבורסת הונג קונג, צעד המקרב אותה לקראת הנפקה בשווי מיליארדי דולרים הצפויה בהמשך השנה.

 

החטיבה, הנקראת באדוויזר ברואינג קומפני (Budweiser Brewing Company), מייצרת, מייבאת ומוכרת מעל 50 מותגי בירה, בהם באדוויזר, סטלה ארטואה וקורונה. במסמכים שהגישה לבורסה, נטען כי זו חברת הבירה הגדולה ביותר באזור אסיה והפסיפיק במונחים של נפח מכירות קמעונאיות, וכי היא אחת החברות הרווחיות ביותר.

  

בירה סטלה ארטואה בירה סטלה ארטואה צילום: foodserviceandhospitality

 

בחברה מעוניינים להשיג הערכת שווי של 70 מיליארד דולר, כשהכוונה היא לבצע את ההנפקה עד יולי, כך לפי אדם המקורב לנושא. עוד הוסיף כי מכירת המניות עשויה לגייס בסביבות 7 מיליארד דולר, דבר שיהפוך את ההנפקה לאחת ההנפקות הציבוריות הראשונות (IPO) הגדולות ביותר שבוצעו בהונג קונג בשנים האחרונות.

 

החברה האם, אנהאוזר בוש, היא יצרנית הבירה הגדולה בעולם.

 

החטיבה האסייתית דיווחה בשנה שעברה על רווח לפני מס של 1.87 מיליארד דולר, עלייה של 22% לעומת 2017. ההכנסות עמדו על 8.46 מיליארד דולר, עלייה מ-7.79 מיליארד דולר ב-2017.

 

לפי החברה, העלייה בצריכת בירה ברחבי אסיה תתרום להמשך הצמיחה שלה. השווקים העיקריים שלה כוללים את סין, אוסטרליה, דרום קוריאה, ויאטנם והודו, והיא מפעילה 62 מבשלות בירה בשוווקים הללו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x