$
בורסת ת"א

אחרי שנה וחצי: ישר בן מרדכי פורש מתפקיד מנכ"ל בזן

בן מרדכי מונה לתפקיד המנכ"ל בפעם השנייה בנובמבר 2017, שש שנים לאחר שפרש מהחברה בתום תקופה של 11 שנה כמנכ"ל; המשנה למנכ"ל שלומי בסון ימלא את מקומו באופן זמני עד לאיתור מנכ"ל חדש

שיר רייטר 09:4107.05.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

מנכ"ל בתי זיקוק לנפט (בזן), ישר  בן מרדכי, פורש מתפקידו כמנכ"ל אחרי כשנה וחצי. כך הודיעה הבוקר (ב') החברה. בן מרדכי יעזוב את החברה ב-31 במאי והמשנה למנכ"ל שלומי בסון ימלא את תפקידו וישמש כמנכ"ל זמני. בנוסף למשנה למנכ"ל משמש בסון כסמנכ"ל משאבי אנוש, בטיחות, איכות סביבה וביטחון, והוא ישמש כמנכ"ל בנוסף לתפקידיו הנוכחיים.

     
ישר בן מרדכי ישר בן מרדכי צילום: גיל נחושתן


 
עוד דיווחה בזן כי הדירקטוריון הקים ועדת איתור למינוי מנכ"ל חדש. בן מרדכי מונה לתפקיד המנכ"ל בפעם השנייה בנובמבר 2017. בפעם הראשונה הוא כיהן בתפקיד בשנים 2000 עד 2011, ואז פרש וסיפק שירותי ייעוץ עצמאי, בין היתר לבזן. בן מרדכי אמר היום: "הודעתי על פרישתי מהתפקיד מסיבות אישיות, לאחר שנים של ניווט הספינה המורכבת והמאתגרת שנקראת קבוצת בזן. אני סמוך ובטוח שהצוות הניהולי המנוסה והמקצועי של הקבוצה יעמוד בהצלחה בפני האתגרים שעומדים בפני הקבוצה". 

    
המשנה למנכ"ל בזן שלמה בסון המשנה למנכ"ל בזן שלמה בסון צילום: אבישג שאר-ישוב
    

חברת בזן שבשליטת החברה לישראל של עידן עופר נסחרת בבורסה בת"א, כחלק ממדד הדגל ת"א 35, ובשווי של 5.6 מיליארד שקל - המניה ירדה ב-1% מתחילת השנה אך עומדת על פלוס 11.9% ב-12 החודשים האחרונים (מדד ת"א 35 עלה ב-8.1% מתחילת 2019 וב-6.6% ב-12 החודשים האחרונים). לחברה 6 סדרות אג"ח הנסחרות בתשואה של בין 1.1%- ל-4.8%.

 

בזן עוסקת בתחומי הזיקוק והפטרוכימיה בעיקר באמצעות אתר ייצור יחיד הנמצא במפרץ חיפה. תהליך הייצור משולב כך שחלק מתוצרי הזיקוק מזינים את פעילות הפטרוכימיה וחלק מתוצרי הפטרוכימיה חוזרים חזרה לבית הזיקוק. כ-55% מה-EBITDA של החברה מקורו בפעילות הזיקוק והיתרה מהפעילות הפטרוכימית.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x