$
בורסת ת"א

דוחות אבגול: היפוך מגמה בעלות הייצור, הרווח הנקי זינק פי 20

יצרנית הבדים הלא ארוגים סיימה את הרבעון הראשון של 2019 עם רווח נקי של 3.97 מיליון דולר, הודות לירידה בעלות חומרי הגלם ועלייה במחירי המכירה; אבגול עדיין לא הגיעה לשווי השוק שלפיו נמכרה לאינדורמה לפני שנה

חזי שטרנליכט 09:3307.05.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

יצרנית הבדים הלא ארוגים אבגול סיימה את הרבעון הראשון של 2019 עם זינוק חד ברווח הנקי, שעלה פי 20 והסתכם ב-3.97 מיליון דולר לעומת 191 אלף דולר ברבעון המקביל.


ירידה בעלות חומרי הגלם ועלייה במחירי המכירה של החברה עזרו לה לשפר את שיעור הרווח הגולמי ברבעון ב-50% בתוך שנה, והיא צופה גם השפעה מתונה וחיובית ברבעון הנוכחי.

אבגול פירסמה אמש את תוצאותיה הכספיות לרבעון, שבמהלכו גדלו ההכנסות שלה ב-10% ל-107.3 מיליון דולר, ושיעור הרווח הגולמי שלה זינק ב-45% ל-18.2% מההכנסות.
     

מפעל אבגול ביישוב ברקן מפעל אבגול ביישוב ברקן

 
          

באבגול נהנו מירידת מחירי חומרי הגלם, וכתוצאה מכך רשמו רווח של כ-4.7 מיליון דולר במרווח מדדי חומרי הגלם נטו. זאת לעומת התקופה המקבילה אשתקד, שבה ההשפעה הייתה שלילית בסך של כ-2.8 מיליון דולר. כך שבסך הכל מדובר בהשפעה חיובית של כ-7.5 מיליון דולר.

במהלך הרבעון הראשון השנה נמשכה מגמת הירידה במדדי מחירי חומרי הגלם שהחלה באוקטובר 2018. נכון למועד פרסום הדוח, הירידה במדדי מחירי חומרי הגלם של אבגול נפסקה ואף נראתה עלייה מתונה בחלק מהשווקים. אם לא יחול שינוי מהותי במגמה, צפויה להערכת אבגול השפעה חיובית מתונה על תוצאות החברה ברבעון השני של שנת 2019.

בחודש מאי לפני שנה רכשה את אבגול החברה התאילנדית אינדורמה, שהוקמה על ידי איש העסקים ההודי אלוקה לוהיה (Aloke Lohaia). אינדורמה רכשה את השליטה ביצרנית לפי שווי של 1.7 מיליארד שקל אולם חלפה שנה ושווי השוק של אבגול עדיין לא הגיע להערכה הנדיבה של אינדורמה. החברה נעלה את המסחר אתמול בשווי שוק של 1.1 מיליארד שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x