$
שווקי חו"ל

מאסק: "נהיגה אוטונומית תקפיץ את שווי טסלה ל-500 מיליארד דולר"

מנכ"ל ומייסד יצרנית המכוניות החשמליות אמר את הדברים בשיחה עם משקיעים; לדבריו, לאחר שיתווספו למכוניות טסלה יכולות נהיגה אוטונומית - השווי שלהם יקפוץ ל-250 אלף דולר

שירות כלכליסט 10:3203.05.19
סיטיגרופ וגולדמן זאקס, האחראים על ניסיונה האחרון של טסלה לגייס 2 מיליארד דולר, ערכו אמש "שיחת משקיעים רחבה", בה ענו המנכ"ל אלון מאסק וסמנכ"ל הכספים זאק קירקהורן על שאלות הברוקרים לגבי התוכניות של יצרנית הרכבים החשמליים.

 

על פי מקורות שלקחו חלק בשיחה, שציטטה סוכנות CNBC, מאסק אמר למשקיעים שנהיגה אוטונומית תהפוך את טסלה לחברה בעלת ערך שוק של 500 מיליארד דולר. שווי השוק הנוכחי שלה עומד על 42 מיליארד דולר.

 

לדבריו, מכוניות טסלה הקיימות יעלו בערכן לאחר שיכולות נהיגה עצמית יתווספו להן באמצעות תוכנה, ויהיו שוות עד 250 אלף דולר תוך שלוש שנים.

  

השיחה התקיימה בעוד טסלה מנסה לגייס 650 מיליון דולר במניות ו-1.35 מיליארד נוספים באג"ח. מסמכים שהגישה החברה מראים שהיא מתכננת להשתמש בהון הזה למטרות תאגידיות כלליות.

 

אלון מאסק אלון מאסק צילום: רויטרס

בשיחה אמר מאסק שטסלה תהיה מסוגלת לממן את צרכיה העסקיים באמצעות תזרים המזומנים שלה, אבל כדאי שתהיה רשת ביטחון למקרה של מיתון או ירידה בביקוש הגלובלי למכוניות.

 

קירקהורן הזכיר למשקיעים בשיחה שדבר לא השתנה בתחזית של טסלה לרבעון השני. החברה עדיין מצפה למסור ללקוחותיה 90-100 אלף כלי רכב ברבעון השני, ו-360-400 אלף במשך כל השנה.

 

טסלה דיווחה בשבוע שעבר על הפסד של 702.1 מיליון דולר, שהם 4.10 דולר למניה, ברבעון הראשון, זאת לעומת הפסד של 709.6 מיליון דולר שהם 4.19 דולר למניה בתקופה המקבילה אשתקד. לא כולל הוצאות חד פעמיות, ההפסד מצטמצם ל-494 מיליון דולר שהם 2.90 דולר למניה. כמו כן, החברה דיווחה על ירידה של 36% בהכנסות מהשנה שעברה ל-4.5 מיליארד דולר. 

 

בשיחה תיאר מאסק את הרכב החשמלי הנוכחי של החברה, סולאר, ואת עסקי אגירת האנרגיה שלה, כבסיס יציב לערכה העתידי בעידן הנהיגה ללא נהג. הוא אמר שלמרות שכיום צריכים נהגי טסלה לשמור את ידיהם על ההגה, זה ייהפך לבלתי נחוץ בעתיד.

 

לדבריו, מתחרותיה של טסלה, GM עם מכונית ה-Cruise ואלפבית עם מכונית ה-Waymo, לא יכולות לטסלה - מאחר שלאחרונה כבר יש צי של מכוניות שנמצאות על הכביש, בעלות יכולת לעבור התאמה לנהיגה אוטונומית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x