$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

דרמה בכלל ביטוח: אלשטיין מוכר 10% מהחברה למורי ארקין ויקיר גבאי

המשקיעים ישלמו 300 מיליון שקל עבור המניות - משקיע נוסף יקבל אופציות ל-5% מהחברה; מוקדם יותר השבוע פנו מחזיקי אג"ח ט' של אי.די.בי לבית המשפט בבקשה למנוע את המשך מכירת המניות על ידי הנאמן משה טרי

גולן חזני 13:3102.05.19

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

התפתחות דרמטית בחברת כלל ביטוח. ל"כלכליסט" נודע שאי.די.בי החליטה למכור את המניות של כלל ביטוח שאותם היא מחוייבת למכור עד מחר: החברה מוכרת כ-10% ממניות החברה, תמורת 300 מיליון שקל. משקיע שלישי יקבל אופציות ל5% מהחברה. 

שני אנשי העסקים שהונם נאמד במיליארדי שקלים, ואשר רוכשים 10% מכלל ביטוח הם מורי ארקין ויקיר גבאי, שנכנסים כבעלי מניות מהותיים בחברה. השניים ירכשו מאי.די.בי פיתוח שבשליטת אדוארדו אלשטיין כ-9%-10% ממניות כלל ביטוח. ככל הידוע העיסקה תתבצע לפי שווי השוק הנוכחי של החברה, 2.8 מיליארד שקל. עוד נודע שאי.די.בי עדכנה את מחירי המניות בעיסקאות הסוואפ (החלף) שביצעה בשנתיים האחרונות במניות. משרד גורניצקי ייצג את אלשטיין ואי.די.בי בעסקה.


 

ארקין מכר את השליטה בחברת התרופות אגיס ב-2004 לפריגו תמורת 800 מיליון דולר. הוא בעל השליטה בחברת הביומד אקסלנז ובחברות נוספות בתחום ובעל פורטפוליו נדל"ל של מאות מיליוני דולרים בישראל ובאירופה. גבאי הוא בעל השליטה בחברת גרנד סיטי שמחזיקה בנכסים במיליארדי אירו באירופה, בעיקר גרמניה ואנגליה.

 

מדובר בהתפתחות מפתיעה שכן נושא מכירת 9% ממניות כלל ביטוח ע"י הנאמן משה טרי הגיע השבוע לפתחו של בית המשפט המחוזי בירושלים - לאחר שמחזיקי אג"ח ט' של אי.די.בי הגישו בקשה להקפאת הליך המכירה שעליו החליט הממונה על שוק ההון משה ברקת.

 

הליך המכירה שאליו מתנגדים המחוזיקים מתבצע במסגרת המתווה שנקבע עם  רשות שוק ההון ב-2015 - מכירה של 5% ממניות החברה כל 4 חודשים. 30% ממניות כלל ביטוח נמכרו עד היום בעסקאות החלף שהשאירו למעשה את השליטה בחברה בידי אלשטיין - שכן לפי תנאי עסקאות אלה, אלשטיין יכול לרכוש חזקה את המניות כעבור שנתיים.

 

 

אלשטיין אלשטיין צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x