שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

אפל רשמה ירידה בהכנסות וברווח, אך עדיין היכתה את התחזיות

לפי דו"חות הרבעון הפיסקאלי השני, ההכנסות אמנם ירדו מ-61 מיליארד דולר ל-58 מיליארד דולר, אך התחזיות עמדו על 57.7 מיליארד דולר; הרווח למניה עמד על 2.46 דולר לעומת צפי ל-2.36 דולר; היא מתקרבת לשווי של טריליון דולר; המניה מזנקת ב-5% במסחר המאוחר

רפאל קאהאן 23:3830.04.19

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

אפל מפרסמת הלילה (ג') את דו"חותיה לרבעון הפיסקאלי השני ומהם עולה כי הכנסותיה ירדו ב-5% מ-61 מיליארד דולר ל-58.02 מיליארד דולר, אך עדיין היכו את התחזיות שעמדו על נתון של 57.7 מיליארד דולר. הרווח המתואם למניה רשם גם הוא ירידה ביחס לרבעון המקביל ועמד על 2.46 דולר, אולם זאת לעומת צפי ל-2.36 דולר. הרווח הנקי ירד ב-16% ל-11.5 מיליארד דולר.

 

 

 

מניית ענקית הטכנולוגיה מזנקת במסחר המאוחר ב-5% לאחר שננעלה היום בירידה של 1.9%. בכך היא מתקרבת לשווי של טריליון דולר. החברה גם הודיעה כי תבצע רכישה חוזרת של מניות בהיקף של 75 מיליארד דולר.

מה דעתך על מניית APPLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

המנכ"ל טים קוק המנכ"ל טים קוק

 

מכירות מכשירי האייפון, שמהוות כשני שלישים ממכירות החברה, ירדו ברבעון ב-17% והסתכמו ב-31 מיליארד דולר. מכירת האייפונים נפגעה בשל העובדה שבעלי המכשירים מחזיקים אותם זמן רב יותר בעבר לפני שהם מחליפים את המכשיר, וכן בשל התחרות הגוברת של יצרני הסמארטפונים הסיניים, המציגים מכשירי עלית במחירים נמוכים יותר מהאייפון.

 

אפל פיצתה על הירידה במכירת האייפונים בעליית בהכנסות ממכירת שירותים כמו אפליקציות ושרותי מוזיקה בסטרימינג, שביחד זינקו ב-16%.

 

לעומת הירידה במכירת האייפונים ומחשבי המק, מדווחת אפל על שיפור ניכר במכירת האייפדים והמחשוב הלביש (שעונים חכמים ואוזניות), שההכנסות מהם צמחו בשנה החולפת ב-30%.

 

החטיבה שהציגה את הגידול העיקרי היא חטיבת השירותים עם הכנסות של כ-11.5 מיליארד דולר לעומת 9.85 מיליארד דולר ב-2018.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x