$
בורסת ת"א

מנכ"ל מליסרון אבי לוי רוכש 10% מלהב אל.אר בכ-11 מיליון שקל

לוי רכש היום מחוץ לבורסה 5.7 מיליון מניות של החברה הפעילה בתחום הנדל"ן המניב והאנרגיה הירוקה והפך לאחד מבעלי העניין בה. העסקה בוצעה בפרמיה של 5% על מחיר השוק

חזי שטרנליכט 13:3330.04.19

שותף חדש נכנס היום (ג') לחברת להב אל.אר שבעל המניות העיקרי בה הוא אלי להב (44.4%). אבי לוי מנכ"ל מליסרון רכש מחוץ לבורסה 5.7 מיליון מניות של החברה, מחברת אוברסיז של איליק ואריאלה רוז'נסקי. לוי רכש 9.84% מהחברה ונהפך לאחד מבעלי העניין בה. אוברסיז תרד בשיעור החזקתה בחברה לפחות מ-10%.

 

 

 

חברת להב אל.אר פועלת בשני תחומים שונים. האחד הוא תחום הנדל"ן המניב בגרמניה והשני הוא תחום האנרגיה הירוקה המתחדשת בישראל. פעילותה החברה בתחום האנרגיה בארץ נעשת באמצעות הציבורית סולגרין, שגם שם יש ללהב שותפה טרייה יחסית – קרן ג'נריישן קפיטל.

 

מנכ"ל מליסרון אבי לוי רוכש 10% מלהב אל.אר בכ-11 מיליון שקל מנכ"ל מליסרון אבי לוי רוכש 10% מלהב אל.אר בכ-11 מיליון שקל צילום: אביב אברמוב

 

עסקת הרכישה של לוי ואוברסיז במניות להב אל.אר נעשתה בשער של 1.91 שקלים למניה שיה גבוה בכ-5% מעל מחיר השוק של המניה והתמורה הכוללת של העסקה היא כ-11 מיליון שקל. השווי לפיו נסחרת להב אל.אר הבוקר בתל אביב, טרם פרסום העסקה סביב 106.5 מיליון שקל.

 

מוקדם יותר החודש דיווחה האחזקה המשמעותית של להב בתחום האנרגיה, סולגרין, על כך שזכתה במכרזים של רשות החשמל בארץ שימכרו חשמל בהיקף של כ-9 מיליון שקל בשנה. בפעילות הנדל"ן המניב של החברה יש לה 33 נכסים מניבים בגרמניה ונכס מניב אחד בארץ. בפברואר השנה רכשה נכס בעיר בוכום (Bochum) בגרמניה, מבנה של 7,000 מ"ר שטחי מסחר תמורת 3.4 מיליון יורו.

 

אבי לוי (65), משמש בתור מנכ"ל ענקית הקניונים הישראלית מליסרון מאז חודש מארס 2012, ונחשב לאחד מהדמויות המוכרות בתחום הנדל"ן בארץ. לוי מציין בתגובה "ההיכרות עם אלי התחילה מהגרנד קניון שהקמנו ביחד בבאר-שבע שבסופה מליסרון רכשה את חלקו באמצע שנת 2016. במשך השנים הללו פעלנו ביחד, בזמן הבנייה וגם בשנים הראשונות של הפעלת הקניון ונבנה בנינו מערכת יחסים, אמון בין הצדדים והערכה הדדית. את איליק אני מכיר ומוקיר משנים עברו ומפעילותו בלהב אל אר ואת יכולותיו ואני משוכנע שימשיכו להצמיח את החברה קדימה".

 

אלי להב, יו"ר להב אל.אר מוסר "אבי בעל הצלחות וניסיון מוכח בתחום הנדל"ן ושוק ההון. השקעתו של אבי מהווה הבעת אמון בחברה בעיסוקה ובהנהלתה. אנו בטוחים שהצטרפותו תתרום לחיזוק משמעותי להמשך הפיתוח בתחומי עיסוקינו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x