$
בורסת ת"א

דירקטוריון איילון נענה לדרישת בעל השליטה לוי רחמני: יזמן אסיפה כללית להדחת היו"ר

רחמני נקלע לסכסוך עם היו"ר שלמה גרופמן על רקע מחלוקת בנוגע לזהות מנכ"ל חברת האחזקות, ומבקש להחליפו באהרון פוגל

רחלי בינדמן 20:1828.04.19
דירקטוריון איילון אחזקות נענה לדרישת בעל השליטה לוי רחמני לכנס אסיפת בעלי מניות שעל סדר יומה הדחת היו"ר המכהן שלמה גרופמן.

 

חברי הדירקטוריון שבו וטענו כי הם נתונים ללחצים ואיומים לא לגיטימיים ובלתי חוקיים מצד בעל השליטה. עוד עדכנו כי זמן קצר לפני התכנסות ועדת הביקורת לדיון וקבלת החלטות הנוגעות למערכת היחסים בין רחמני לחברה, קיבל הדירקטוריון מכתב מבעל השליטה ובו בקשה לכינוס אסיפה כללית מיוחדת של בעלי מניות, שעל סדר יומה הדחתם של גרופמן ושל עו"ד דינה האן כדירקטורים בחברה ומינוים של דירקטורים חדשים.

 

נזכיר כי רחמני נקלע לסכסוך עם גרופמן על רקע מחלוקת בנוגע לזהות מנכ"ל חברת האחזקות, ומבקש להחליפו באהרון פוגל.

 

לוי רחמני לוי רחמני צילום: עמית שעל

 

הדירקטוריון מבהירה כי על רקע הפנייה שבעל פה התכנס לפני שבועיים וקבע בדיון שערך כי החלפת דירקטורים בחברה (לרבות היו"ר) בעת הזו מהווה פגיעה בחברה, "וזאת במיוחד בנסיבות בהן החלפה זו נועדה 'לבוא חשבון' עם דירקטורים שלא סרו למרותו של בעל השליטה, להטיל מורא על דירקטורים אחרים ולפגוע בעצמאות הדירקטוריון, הן הנוכחי והן כל דירקטוריון עתידי שימונה", כך לפי הדיווח מהערב.

 

בעקבות זאת החליט הדירקטוריון לפנות לשני מומחים לדיני חברות - פרופ' גדעון פרחומובסקי מהפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית ירושלים ובביה"ס למשפטים באוניברסיטת פנסילבניה, וד"ר אסף אקשטיין מהקריה האקדמית אונו - ולבקש את חוות דעתם.

 

בישיבת הדירקטוריון שהתקיימה היום עדכנו המומחים את חברי הדירקטוריון כי טרם סיימו להכין את חוות דעתם, וכי זו תהיה מוכנה בתוך זמן קצר.

 

על רקע כל האמור דן הדירקטוריון בדרישת בעל השליטה לכנס את האסיפה הכללית. לעניין זה נשקלו ההוראות הרלבנטיות בדין בדבר המועדים המחייבים לכינוס אסיפה כאמור, ומאידך הנסיבות המיוחדות של המקרה הנוכחי, ועיקרן החשש מפגיעה בטובת החברה עקב כינוס האסיפה והשלכותיה של זו, כפי שתואר לעיל.

 

על רקע האמור, מתוך איזון בין השיקולים השונים, וכשהוא רואה את טובת החברה לנגד עיניו, החליט הדירקטוריון  להורות על כינוסה של אסיפה כללית על פי דרישת בעל השליטה, ובהתאם להוראות הדין; שנית, להנחות את המומחים למסור לדירקטוריון את חוות דעתם בהקדם האפשרי; שלישית, לכנס ישיבת דירקטוריון בהקדם האפשרי לאחר קבלת חוות דעת המומחים, וזאת כדי לבחון את אפשרויות הפעולה החוקיות העומדות בפני הדירקטוריון במצב שנוצר, לרבות פנייה אפשרית לבית המשפט בהליך מתאים.

 

במילים אחרות בלית ברירה הדירקטוריון מאפשר לרחמני את זכותו החוקית להדיח את היו"ר, אך מנגד מחפש צידוקים משפטיים בנסיון לבטל את רוע הגזירה.

 

טרם נקבע מועד לאסיפה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x