$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

הטייסים נוהרים: מאיר שמיר והראל שפירא במגעים לרכישת ישראייר

אי.די.בי מנהלת מו"מ למכירת חברת התעופה עם מבטח שמיר, כשבמקביל יו"ר חברת שפיר הבורסאית, הראל שפירא, קיים שיחות עם נציגי ישראייר; עוד נודע כי קרן קדמה וקבוצת מלונות בראון עדיין מצויות בתמונת הרכישה

גולן חזני 07:0628.04.19

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

שני שמות חדשים מצטרפים לרשימת המתעניינים ברכישת ישראייר. ל"כלכליסט" נודע כי אי.די.בי במגעים למכירת ישראייר עם מבטח שמיר שבשליטת מאיר שמיר.

 

 

 

שמיר הגיע להבנות עם ועד הטייסים של ישראייר שלפיהן הם אמורים לקבל 5%-10% ממניות החברה, ובמקביל אי.די.בי צפויה אף היא להישאר עם נתח קטן ממניות ישראייר.

מה דעתך על מניית מבטח שמיר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

עוד נודע ל"כלכליסט" כי גם הראל שפירא, מבעלי חברת שפיר הבורסאית, מעוניין ברכישת השליטה בישראייר וקיים שיחות עם מנכ"ל חברה אורי סירקיס ועם נציגים מטעם ועד הטייסים.

 

המגעים מול שמיר ושפירא התאפשרו לאחר שהסתיימה תקופת הבלעדיות שקיבל יואב גולן, בעליה של חברת חמת, לרכישת ישראייר. עוד נודע כי קרן קדמה וקבוצת מלונות בראון עדיין מצויות בתמונת הרכישה.

 

שמיר ושפירא, אגב, שניהם טייסים בעברם, כמו גם גולן.

 

על פי המתווה שהתגבש עם גולן, תמורת העסקה אמורה היתה לעמוד על 55 מיליון דולר. אי.די.בי ציפתה אף להשיג 60 מיליון דולר מהעסקה, אולם לנוכח הלחץ הגובר על הקונצרן לפרוע את חובותיו למחזיקי האג"ח היא עשויה להתפשר על תמורה נמוכה יותר.

 

 

מאיר שמיר מאיר שמיר צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x