$
שווקי חו"ל

סלאק מפרסמת נתונים פיננסיים ראשונים לקראת ההנפקה

אפליקציית הצ'ט לעסקים שצפויה לצאת להנפקה ישירה לציבור ללא חתמים מפרסמת כי הכנסותיה עמדו בשנה שעברה על כ-400 מיליון דולר, וכי היא רשמה הפסד של 139 מיליון דולר. לטענת החברה, יש לה יותר מ-10 מיליון משתמשים פעילים ביום, אך רק 88 אלף מתוכם הם לקוחות משלמים

שירות כלכליסט 18:5326.04.19

סלאק (Slack), שירות התקשורת ואפליקציית הצ'ט לעסקים, יוצאת להנפקה וחושפת כמה מנתוניה הפיננסיים, ובכלל זה הכנסות שנתיות של 400 מיליון דולר והפסדים של 139 מיליון דולר.

 

 

 

סלאק פירסמה היום את התשקיף שלה לפני הנפקה, וצפויה לצאת להנפקה ישירה (שיטה במסגרתה החברה מוותרת על חתמים, ומוכרת את מניותיה ישירות לציבור). סלאק צפויה להירשם בבורסת ניו יורק תחת הסימול SK. 

 

 

מתוך סלאק מתוך סלאק

 

על פי חברה, במהלך השנה שעברה עמדו הכנסותיה על 400.5 מיליון דולר, והיא רשמה הפסד נקי של 138.9 מיליון דולר. שווי המזומנים בידי החברה, נכון ל-31 בינואר 2019 - עומד על 841 מיליון דולר.

 

עוד דיווחה החברה כי היקף המשתמשים הפעילים היומי שלה (DAU) עומד על למעלה מעשרה מיליון וכי יש לה 88 אלף לקוחות משלמים - כמעט 50% יותר לעומת השנה שעברה.

 

סלאק הורידה את ההוצאות שלה על מכירות ושיווק לסכום מינאמלישל 2.7 מיליון דולר במהלך השנה. החברה מצפה להמשיך בהוצאות אלה על מכירות ושיווק.

 

"אנו מאמינים שהשוק שלנו נותר ללא שינוי ונמשיך להרחיב את מאמצי השיווק והמכירות שלנו כדי להגיע למשתמשים נוספים ולארגונים ולהגדיל את מספר הלקוחות המשלמים", כתבה סלאק למשקיעיה.

 

החברה תציע שתי קבוצות של מניות: Class A ו-Class B. מניות A יקנו למחזיק בהן זכות להצבעה אחת, בעוד מניות ClassB יקנו למחזיק בהן זכות להצביע עד 10 פעמים.

 

אקסל (Accel) היא בעלת המניות הגדולה ביותר של סלאק ומחזיקה ב -24% מהחברה. בעלת מניות משמעותית נוספת היא אנדריסן הורוביץ המחזיקה בנתח של 13.3% מהחברה. מנכ"ל סלאק סטיוארט באטרפילד מחזיק ב -8.6% מהחברה, וסופטבנק מחזיק ב-7.3% ממנה.

 

ההנפקה של סלאק מצטרפת לזו של עוד כמה חברות טכנולוגיה בולטות, ובהן פינטרסט, ליפט ואובר שפרסמה אף היא תשקיף וצפויה לצאת בהנפקה לציבור תוך כמה שבועות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x