$
שווקי חו"ל

אובר: מעוניינת להנפיק לפי שווי של יותר מ-80 מיליארד דולר

חברת הנסיעות השיתופיות פרסמה תשקיף לקראת הנפקתה הקרובה בבורסת ניו יורק: מתמחרת את ההנפקה בטווח של 50-44 דולר למניה. אובר, שתחל להיסחר במאי, מעוניינת לגייס 10 מיליארד דולר ומאשרת את הפרסום שפייפאל השקיעה בה 500 מיליון דולר

שירות כלכליסט 13:4526.04.19

חברת אובר פרסמה היום (ו') תשקיף לקראת הנפקה בבורסת ניו יורק. החברה מתמחרת את ההנפקה בטווח של 50-44 דולר למניה (בדומה להערכות שפורסמו מוקדם יותר היום), שמעניק לה שווי של 83.8 מיליארד דולר בטווח העליון ו-73.7 מיליארד דולר בטווח התחתון. 

 

החברה דיווחה שהיא מעוניינת לגייס 10 מיליארד דולר בהנפקה שתיערך בחודש מאי. הערכות קודמות דיברו על שווי של 120 מיליארד דולר בהנפקה. החברה דיווחה בנוסף כי פייפאל השקיעה 500 מיליון דולר, כפי שדווח מוקדם יותר היום בוול סטריט ג'ורנל. 

 

 

 

 

מוקדם יותר הבוקר דווח בכלי תקשורת שונים על הערכות לפיהן אובר מתכננת לתמחר את ההנפקה המצופה שלה בטווח בין 44-50 דולר למניה, כך על פי מספר דיווחים שהתפרסמו אמש בכלי התקשורת (בלומברג, רויטרס וניו יורק טיימס).

 

מדובר כאמור בירידה לעומת תחזיות קודמות שדיברו על מחיר בטווח שבין 48-55 דולר למניה, שהיה מעניק לחברה הערכת שווי של קרוב ל-120 מיליארד דולר. לפי הדיווחים, אחת הסיבות להורדת טווח המחירים נובעת מהקשיים שבהם נתקלה יריבתה ליפט לאחר ההנפקה שלה בחודש שעבר.

דארה קוסרשאהי, מנכ"ל אובר דארה קוסרשאהי, מנכ"ל אובר צילום: איי פי

 

 

מרבית האנליסטים מאמינים כי לאחר ההנפקה הערכת השווי של אובר תהיה קרובה יותר ל-76 מיליארד דולר, כפי שהחברה הוערכה לאחר סבב גיוס הון בשנה שעברה. בכל זאת, ההנפקה הציבורית הראשונה (IPO) של אובר קרוב לוודאי שתהיה הגדולה ביותר מאז הפכה עליבאבא לחברה ציבורית ב-2014.

 

בוול סטריט ג'ורנל אף דיווחו כי אובר צפויה לחשוף היום השקעה של 500 מיליון דולר מפייפאל הולדינגס (PayPal Holdings). אובר תבצע את ההנפקה בחודש מאי בבורסת ניו יורק ותיסחר תחת הסימול UBER.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x